پرسشنامه عقاید وسوسه انگیز (CBQ) 2 صفحه + docx

پرسشنامه عقاید وسوسه انگیز (CBQ)

فرمت فایل: docx

تعداد صفحات: 2

حجم فایل: 16 کیلو بایت

قسمتی از محتوای فایل و توضیحات:

پرسشنامه عقاید وسوسه انگیز (CBQ)

روش نمره گذاری و تفسیر

این پرسشنامه دارای 20 سوال بوده که توسط رایت (2003) طراحی شده و هدف آن سنجش میزان وسوسه برای مصرف مواد مخدر است. طیف پاسخگویی آن از نوع لیکرت 7 گزینه ای بوده که امتیاز مربوط به هر گزینه در جدول زیر ارائه گردیده است:

گزینه

کاملا مخالف

مخالف

کمی مخالف

خنثی

کمی موافق

موافقم

کاملا موافقم

امتیاز

1

2

3

4

5

6

7

برای بدست آوردن امتیاز کلی پرسشنامه، مجموع امتیازات همه سوالات را با هم جمع کنید. این امتیاز دامنه ای از 20 تا 140 خواهد داشت. امتیازات بالاتر نشان دهنده وسوسه بیشتر فرد پاسخ دهنده برای مصرف مواد خواهد بود و برعکس.

روایی و پایایی

این آزمون از اعتبار و روایی خوبی برخوردار است و پایایی آن با استفاده از ضریب آلفای کرونباخ 95/0 گزارش شده است همچنین روایی صوری و محتوایی آن نیز به تایید اساتید و کارشناسان مربوطه رسیده است (چانگ و همکاران، 2011).

Chang Chun-Wei Chun-Wei Huang Wei-Hsin Wu Bo-En Wang Yi-Lien Liu Hsi-Che Shen and Tony Szu-Hsien Lee (2011). Psychometric properties of the Chinese craving beliefs questionnaire for heroin abusers in methadone treatment. BMC Psychiatry 2011 doi:10.1186/1471-244X-11-39

Wright F. D. (2003). Craving beliefs questionnaire. In Cognitive Therapy of Substance Abuse. Edited by Beck AT Wright FD Newman CF Liese BS. New York NY:Guilford Press.


 


از این که از سایت ما اقدام به دانلود فایل ” پرسشنامه عقاید وسوسه انگیز (CBQ) ” نمودید تشکر می کنیم

هنگام دانلود فایل هایی که نیاز به پرداخت مبلغ دارند حتما ایمیل و شماره موبایل جهت پشتیبانی بهتر خریداران فایل وارد گردد.

فایل – پرسشنامه عقاید وسوسه انگیز (CBQ) – با کلمات کلیدی زیر مشخص گردیده است:
پرسشنامه عقاید وسوسه انگیز (CBQ); عقاید وسوسه انگیز (CBQ)

جعبه دانلود

برای دانلود فایل روی دکمه زیر کلیک کنید
دریافت فایل


شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *