پژوهش کار آفرینی تولید واشر های فنری 41 صفحه + doc

واشر فنری قطعه ای است كه به عنوان مكمل پیچ و مهره ها در محلهائی كه لرزش و ارتعاش وجود دارد بكار رفته و از باز شدن پیچ در حین كار جلوگیری به عمل می آورد واشر فنری از نظر ظاهری تقریباً استوانه ای شكل با ضخامت كم و با شكافی در سطح جانبی می باشد و بین دو لبه واشر در محل شكاف اختلاف ارتفاع وجود دارد این اختلاف ارتفاع پس از قرار گرفتن در داخل پیچ و بسته

فرمت فایل: doc

تعداد صفحات: 41

حجم فایل: 53 کیلو بایت

قسمتی از محتوای فایل و توضیحات:

طرح کسب و کار (تولید واشر فنری)

واشر فنری از قطعاتی است كه در اكثر صنایع تولیدی و مونتاژ كاربرد فراوانی دارد. هرجا كه ماشین‌آلات و مسئله ارتعاش آنها مطرح باشد برای جلوگیری از باز شدن اتصالات موقت (پیچ و مهره‌ها ) استفاده از واشر فنری اجتناب ناپذیر است.

فرآیند تولید واشر فنری نسبتاً ساده می‌باشد و شامل سه عمل نورد كردن میلگرد، پیچیدن فنر و برش می‌گردد.

صنعت تولید واشر فنری با توجه به ملاحظات فنی، مالی و بازار جزء صنایع كوچك محسوب شده و دارای ظرفیت پایین است.

مطالعات اقتصادی :

واشر نامی است آشنا، كه در زندگی بارها و بارها انسان از آن استفاده می‌كند و از ضروریات واحدهای صنعتی و زندگی روزمره می‌باشد. واشرها جنسها و كاربردهای متفاوتی دارند. از جمله موارد كاربرد واشر برای كاهش استهلاك پیچ و مهره‌ها و بدنه قسمتهائی كه پیچ روی آنها بسته می‌شود، برای آب بندی و عایق بندی و همچنین برای محكم شدن و عدم باز شدن پیچها و استفاده‌های دیگر بكار می‌رود.

در جهانی كه ما زندگی می‌كنیم ملاحظه می‌شود كه همه كارها به سوی صنعتی شدن میل می‌كند و صنعتی شدن هم به دنبال خود وجود انواع و اقسام دستگاهها و ابزار الات را یدك می‌كشد. وجود یك دستگاه یا ابزار نشانگر مجموعه‌ای از اجزائی است كه به هم ربط داده شده‌اند و از مهمترین رابط‌ها، پیچ و مهره‌ها هستند. از طرف دیگر با نام دستگاه یا ماشین مسئله حركت برای انسان تداعی می‌شود. حركت، لغاتی چون ارتعاش لرزش و غیره را به یاد انسان می‌آورد. پس با وجود لرزش و ارتعاش بوجود می‌آید بدین صورت پیچ و مهره‌ها نقش خود را به عنوان رابط از دست می‌دهند و در كار دستگاه خلل ایجاد می‌گردد. در اینجا واشرفنری بعنوان مكمل پیچ و مهره ضرورت كاربرد زیادی دارد. با توجه به اهمیت واشرفنری در صنعت هر چه جامعه به سمت صنعتی شدن پیش می‌رود،‌ این محصول هم به تعداد بیشتری مورد نیاز خواهد بود. از آنجائی كه این محصول در كشور ما كمتر بصورت انبوه تولید می‌شود، لازم است كه اقدامی در این زمینه صورت گیرد تا بتوانیم محصولی با هزینه كمتر و كیفیت بهتر در بازار داشته باشیم و ارزش افزوده‌ای به تولید ملی كشور بیافزائیم. در این راستا ایجاد یك واحد صنعتی تولید واشر فنری ضرری می‌نماید.

(1 ـ 2 ) ویژگیها و مشخصات فنی محصول:

خصوصیات و ویژگیهای محصول ارائه شده به بازار از نظر مقبولیت در نزد مصرف‌كنندگان و رقابت با انواع موجود در بازار دارای اهمیت زیادی است. در این فصل پس از معرفی و تعریف و طبقه بندی محصول، در وضعیت فروش این محصول بحث خواهد گردید.

( 1-1-2 ) تعریف محصول :

واشر فنری قطعه ای است كه به عنوان مكمل پیچ و مهره ها در محلهائی كه لرزش و ارتعاش وجود دارد بكار رفته و از باز شدن پیچ در حین كار جلوگیری به عمل می آورد واشر فنری از نظر ظاهری تقریباً استوانه ای شكل با ضخامت كم و با شكافی در سطح جانبی می باشد و بین دو لبه واشر در محل شكاف اختلاف ارتفاع وجود دارد. این اختلاف ارتفاع پس از قرار گرفتن در داخل پیچ و بسته شدن پیچ در محل مورد نظر از بین می رود كه به علت ارتجاعی بودن واشر برای برگشتن به حالت اولیه خود به پیچ نیرو وارد می نماید و در اثر این نیرو فاصله بین رزوه‌های پیچ با مهره از بین رفته و بین رزوه‌ها اصطكاك بوجود می آید و از طرفی بریدگی واشر در داخل مهره ها یا پیچ فرو رفته و در نتیجه از باز شدن پیچ جلوگیری می نماید . بهمین دلیل از واشر فنری غالباً در محلهائی كه لرزش و حركت وجود دارد و ممكن است در اثر آن پیچها خود به خود باز شوند استفاده می شود.

 


از این که از سایت ما اقدام به دانلود فایل ” پژوهش کار آفرینی تولید واشر های فنری ” نمودید تشکر می کنیم

هنگام دانلود فایل هایی که نیاز به پرداخت مبلغ دارند حتما ایمیل و شماره موبایل جهت پشتیبانی بهتر خریداران فایل وارد گردد.

فایل – پژوهش کار آفرینی تولید واشر های فنری – با کلمات کلیدی زیر مشخص گردیده است:
کار آفرینی تولید واشر های فنری;واشر های فنری

جعبه دانلود

برای دانلود فایل روی دکمه زیر کلیک کنید
دریافت فایل


شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *