کارآموزی حسابداری اداره پست 30 صفحه + doc

كارآموزی مقوله‌ای است كه در جهت پختگی و تجربه آموزی شخص مفید است كارآموزی همچنین كه از خود لغت برمی‌آید، به معنای آموختن كار و حرفه می‌باشد بسیاری از كسانی كه واحد كارآموزی را انتخاب می‌كنند به آن به عنوان یك واحد خیلی ساده می‌نگرند درحالی كه افرادی هم هستند كه قبول شدن در این واحد درسی را نه به خاطر نمره بلكه به خاطر آموختن و تجربه كردن اهمیت بی

فرمت فایل: doc

تعداد صفحات: 30

حجم فایل: 23 کیلو بایت

قسمتی از محتوای فایل و توضیحات:

مقدمه :

كارآموزی مقوله‌ای است كه در جهت پختگی و تجربه آموزی شخص مفید است . كارآموزی همچنین كه از خود لغت برمی‌آید، به معنای آموختن كار و حرفه می‌باشد. بسیاری از كسانی كه واحد كارآموزی را انتخاب می‌كنند به آن به عنوان یك واحد خیلی ساده می‌نگرند درحالی كه افرادی هم هستند كه قبول شدن در این واحد درسی را نه به خاطر نمره بلكه به خاطر آموختن و تجربه كردن اهمیت بیشتری قائل هستند و به همین خاطر و برای بالا بردن استعدادها و توانایی‌ها در مكانهای مختلف حضور می‌یابند و با اشتیاق و علاقه مضاعف بكار مشغول می‌شوند .

با توجه به موارد فوق می‌توان گفت كه واحد كارآموزی به عنوان یكی از اساسی‌ترین دروس هر رشته محسوب می‌شود و افراد می‌توانند در این مدت ( هر چند كوتاه ) استعدادها و انگیزه‌ها و نقاط ضعف و قوت خود را بهتر شناخته و بتوانند برای شغل آیندة خود برنامه‌ریزی كنند و علاقه بر این شغل چون كه كارآموز با محیط اجتماعی روبروست می‌تواند خود را شخص اجتماعی با رفتار و منشهای انسانی تطبیق دهد و خود را به سوی یادگرفتن آداب و معاشرت كاری سوق دهد .

با توجه به اینكه رشته تحصیلی ما رشته حسابداری می‌باشد، دقت عمل و صبر و حوصله در كارها یكی از مهمترین چیزهایی است كه در طول كار با حرفه خود با آنها روبرو هستیم باید به آنها توجه نمائیم .

امید است همه دانشجویان به مرحله‌ای از خودشناسی برسند كه استعدادها و توانائیها و انگیزه‌های خود را در رشته تحصیلیشان بیابند .

انشاء ا…

آشنایی كلی با مكان كارآموزی :

تاریخچه اداره پست :

بهتر است قبل از شروع هر بحث و مبحثی بدانیم كه پست یعنی چه و برای چه بوجود آمد وهدف اصلی این اداره و سازمان چیست ؟ پس در اول یك تعریفی از پست می‌كنیم.

تعریف پست ؟

پست به عنوان یك شبكه ارتباطی عمومی و گسترده نسبت به قبول انواع مراسلات پستی از فرستندگان و تسلیم آنها به گیرندگان در چارچوب قوانین و دستورات در اسرع وقت اقدام می‌نماید .

رسالت پست :

رسالت پست این است كه با مناسب‌ترین قیمتها انواع خدمات پستی را با سرعت، دقت و ایمنی هر چه بیشتر انجام دهد .

پست به عنوان یك عامل توسعه اقتصادی :

پست باید بتواند بدون هیچ محدودیتی خدماتش را مورد استفاده تمام مجامع و تمام گروهها قرار دهد بطوریكه مردم بتوانند بنا به درخواستها و احتیاجاتشان در جنبش عمومی ارتباط و مبادله كه یكی از برجسته‌ترین مسائل زمان می‌باشد در توسعة اقتصادی و غیره شركت نمایند . پست مانند حلقه زنجیری لازم در رشد عمومی توسعه اقتصادی نقش مهمی ایفا می‌كند .

تاریخچه پست :

در زمانهای بسیار دور كه انسانها زندگی اجتماعی را قبول كردند و به تشكیل یك زندگی گروهی و دسته‌جمعی موفق شدند، احتیاج به برقراری ارتباط بین قبایل دور از هم نیز آشكار شد كه مرحله اول پیام نگاه كردن بود كه بعد از آن در مرحلة دوم صوت بود و در مرحله سوم اشاره كه بعد از آن در مرحله چهارم خط بود و قبل از ایجاد نوعی خط كه بتواند پیام كتبی باشد افرادی بودند كه پیام شفاهی را از محلی به محل دیگر می‌رساندند .

مبانی و ریشه‌های پست در اعماق و تاریكی شبهای سازمان نهفته است و در قدیمی‌ترین كشورها مانند ایران، مصر و یونان و ازبكستان یك نوع سیستم انتقال افكار با پیام‌آورهای كتبی و شفاهی را مشاهده می‌كنیم كه اساس و سازمان آن را تلاشگرانی تشكیل می‌دهند كه با استفاده از چاپارخانه اطلاعات را انتقال می‌دادند . سرپرست چاپارخانه‌ها یا ایستگاههایش مؤظف بود كه پیوسته چند اسب و یك یا دو پیك آماده در اختیار داشته باشد و پیكها می‌باید با گرفتن پیغام و یا نامه سوار اسب شده و با سرعت هر چه تمامتر به ایستگاه بعدی بتازد و در آنجا نامه را با پیك آماده كه ادامه راه بود بسپارد، بدین ترتیب بایستی نامه‌ها را ایستگاه به ایستگاه انتقال داده و رسید بگیرند .

و اما اصل مطلب در زمان ساسانیان یعنی پس از هخامنشیان كه حدود 1800 سال پیش بود به چاپارخانه كلمه‌داد و بعد از ساسانیان به زبان عرب و بعد از آن در زمان عباسیان كه 1360 سال پیش بود پست تمبر نامه پیدا كرده و تشكیلات چاپاری به دیوان صاحب‌البریر تغییر نام پیدا می‌كند .

در 1000 سال پیش به خاطر تغییر سلسله در ایران دیوان صاحب‌البریر دچار تغییر و تحول می‌گردد كه دورة ركود پیش می‌آید و از اهمیت آن كاسته می‌شود و بعد از آن در سال 950 سال پیش دوران سلجوقیان شروع می‌شود بخاطر اینكه وزیر پادشاه سلجوقی یعنی خواجه نظام‌الملك به اهمیت تقسیم پست در آن زمان ( دیوان صاحب‌البریر ) پی می‌برد دوباره تحول نظامی برای پست بوجود می‌آید و بعد از آن می‌رسیم به دوران سلطة مغولان در ایران بود كه بعلت نداشتن اطلاعات در این مورد باعث ركود دستگاه اطالاعات ( پست ) گردید و در همان زمان بود كه اصطلاح یام یا مچی بوجود آمد كه به مفهوم ایستگاه یا اسب چاپاری معروف بود كه نامه‌ها، بسته‌ها ، و سفارشات مردم را از مكانی به مكان دیگر منتقل می‌كردند و اداره پست در حال حاضر هم با امكانات پیشرفته و سریع در خدمت عموم مردم می‌باشد .

تاریخچه سازمان پست شهرستان میانه :

تاریخچة این سازمان مثل سایر سازمانها كه در شهر فعالیت و خدمت می‌كنند اكثراً به دورة شاهنشاهی پهلوی یعنی قبل از انقلاب برمی‌گردد . در زمان شاهنشاهی پهلوی بعلت محرومیت این شهرستان از امكانات و تجهیزات شهری چندان توجهی به این شهر نشده بود ولی بعدها بنا به دلایلی من‌جمله مهاجرت اطرافیان به این شهر و عبور و مرور دائمی تاجران و بازرگانان از این شهر به استانهای بزرگ مثل تهران و تبریز و سایر مراكز پیشرفت چشمگیری در این شهر بوجود آمد و هم از لحاظ جغرافیایی مساحت شهر گسترش پیدا كرد و جمعیت نیز رفته رفته زیادتر شد و مردم احتیاج بیشتری به یك اداره بنام اداره پست در خود احساس كردند و برای این كار اقداماتی كردند و بالاخره در سال 1310 اداره پست در این شهرستان تأسیس شد و شهر میانه به شهرستان ارتقا یافت و با شهرستان شدن این شهر طبق توافق شهرداری و انجمنهای شهری،زمینی واقع در خیابان امام ـ خیابان جهاد سازندگی خریداری كردند و با همكاری تمام ارگانهای دولتی ساختمان اداره پست را بنا كردند و در حال حاضر این سازمان با چارت سازمانی كه در صفحه قبل می‌باشد انجام وظیفه می‌كند .

نوع محصولات تولیدی یا خدماتی :

این سازمان سازمان تولیدی نیست یعنی هیچ محصولی در اینجا تولید و یا ساخته نمی‌شود بلكه خدماتی را انجام می‌دهد و خدمات پست در هر شهری یك نقطة عطفی بشمار می‌رود .

از طریق پست یك فرد می‌تواند بدون جابجا شدن به فرد دیگری كه دور از او می‌باشد نامه‌های شخصی ، خانوادگی ، اداری ، بازرگانی ـ انواع مطبوعات ( جمله ، نشریه ، روزنامه ، كتاب و … ) تمبرها و سایر اوراق بهادار ، عكس ، مناظر چاپ شده ، كارتهای پستی اوراق صحافی شده ، اوراق اخطاریه ، صورت قیمت اشیاء ، رسانه‌ها، و وكالت‌نامه‌ها تألیفات ، قبالجات ، پرونده‌ها، اسناد مختلف تجاری ، مطبوعات برجسته نابینایان ، مرسولات زندانیان ، مرسولات مربوط به اسرای جنگی ، نمونه‌های تجاری ، مواد زیست شناسی ، مواد رادیو اكتیو ،‌انواع چكهای پستی ، بلیتهای مسافرتی ، انواع اوراق مالی در زمینه مالیاتها ، عوارض و حقوقها ، انواع سفارشات خدماتی ، خدمات خودرویی و سایر خدمات ارسال و یا از او دریافت دارد .

اداره پست عملیات و خدمات مهمی را انجام می‌دهد من جمله :

الف ) قبول ، ب ) آماده‌سازی ، ج ) رهسپاری یا ارسال ، د ) توزیع در مرحله قبول و آماده‌سازی در واحدهای پستی مبداء و مرحله رهسپاری یا ارسال بین مبداء‌و مقصد و مرحله توزیع در مقصد می‌باشد .

مبداء : محل مراجعه فرستنده و تقدیم مرسولات پستی می‌باشد .

مقصد : محل توزیع و تسهیم مرسولات پستی به اشخاص ذی‌نفع می‌باشد تمام واحدهای پستی به صورت مبداء و بین راه و یا واسطه و مقصد عمل می‌كنند .

قبول : یعنی دریافت تمام مرسولات پستی در واحدهای مختلف پست از فرستنده مشتری و یا ارباب رجوع برحسب قوانین و مقررات .

در حالت كلی اداره پست خدمات زیادی را در سطح كشور ارائه می‌نماید از جمله خدمات و فعالیتهای این سازمان می‌توان به موارد زیر اشاره نمود .

1- ـ تمبر جاری ( فروش تمبر ) ، 2- پیشتاز دو قبضه ، 3- نقش تمبر ، 4- پست تصویری داخلی ( از طریق فاكس ) 5- امانات داخله ، 6- پست پیشتاز داخله ، 7- امانات خارجه 8- بیمه كردن پیشتازنامه‌هایی كه دارای چك یا وجه نقد و یا اوراق بهادار می‌باشد . 9- پست پیشتاز خارجه ، 10- پست تصویری خارجه ، 11- فروش مدارك نظام وظیفه قرارداد با حوزه نظام وظیفه ، 12- پست تلفنی ( 193 ) ، 13- خدمات خودرو و اعم از خلافی شهری یا بین شهری ، تعویض گواهی‌نامه شهری و بین شهری ، 14- گواهی‌نامه جدید و صدور ، تأییدیه دفترچه برگ سبز ماشین ، 15- استعلام كامل خودرو ، 16- تأیید اصالت گواهی‌نامه ، 17- حق ثبت‌نام ( در مورد دانشگاه ) ، 18- اوراق تشخیص هــویـت ( در مورد سوء پیشینه است ) ، 19- فروش دفترچه آزمون دانشگاه ، 20- تصفیه نفت ، 21- تأدیة تحصیلی ، 22- بسته‌بندی و لفاف ، 23- صندوق شخصی ، 24- اجــاره محــل ( در مورد خانه سازمان ) ، 25- پرداخت حقوق ( حقوق مستمری بگیران و بازنشستگان را در درب منزل تحویل می‌دهد ) .

ارزیابی بخشهای مرتبط با رشته علمی كار آموز :

شخص كار آموز باید همیشه سعی كند به دنبال سازمانی باشد كه با رشته خود مرتبط داشته باشد تا اینكه از هدفی كه از انجام كار آموزی دارد بهره كافی ببرد یك كار آموز رشته حسابداری یك شركتی یا نهاد دولتی را انتخاب كند و دارای یك سیستم حسابداری جامع باشد تا فرد كار آموز بتواند با مطالعه و فعالیت در بخشهای مختلف حسابداری زیر نظر حسابداران خبره فعالیت خود را شروع كند و لازم به توضیح است كه سرپرست
كار آموز كه حسابدار آن سازمان می باشد از فعالیتهای مالی كه انجام شده با راهنماییهای خود برای تهیه صورتهای مالی در اختیار كار آموز قرار دهد .

شخص كار آموز باید آموخته‌های خود را در طی تحصیل دانشگاهی یا عملكرد حسابداری شركت مقایسه كند تا عینا مشاهده كند كه آیا حسابدارن این سازمان مسلط به استانداردهای حسابداری رایج در ایران و استانــداردهای بین المللی می‌باشد كه فرد
كارآموز آشنایی كاملی از استانداردهای حسابداری بیاموزد .

واحد حسابداری این سازمان یك واحد مستقل نمی باشد بلكه به عنوان یك واحد دفتر حسابداری مشغول فعالیت حسابداری می باشد و برای خود دفاتر قانونی دایر نمی كند . فقط در آمد های روزانه كه توسط متصدیان هر باجه مخصوص كه خود فعالیتهایی را انجام می دهد و در قبال این فعالیتها و خدمات در آمدی را جمع آوری می كند به حسابداری تحویل می دهد وحسابداری در یك دفتری به نام دفتر روزانه تمامی درآمدهای تمامی باجه ها را ثبت می كند و این دفتر دو ساله می باشد .

تمامی كارهای حسابداری این سازمان را واحد حسابداری اداره پست آذربایجان‌شرقی انجام می‌دهد . یعنی اینكه دفتر حسابداری این سازمان زیر نظر واحد حسابداری استان فعالیت می كند تنها فعالیتی كه این دفتر حسابداری انجام می‌دهد كه قبلا نیز اشاره شد دریافت درآمد بخشهای مختلف این سازمان می باشد و این درآمد و هزینه ها در هر صبح روز بعد به حساب سازمان واریز می نماید و در آخر هر ماه مدارك ارسالی از واحد حسابداری استان كه نشان دهنده مقدار در آمد و هزینه این سازمان می باشد برای تطبیق با صورتهای مالی ارسالی به این سازمان فرستاده می شود مدتی نیز در این مورد فعالیت كردم .

موقعیت رشته كارآموزی در واحد صنعتی با بررسی جزئیات سازمانی رشته كار آموز در واحد صنعتی :

با توجه به رشته تحصیلم كه حسابداری می باشد تمامی سازمانهای دولتی و یا غیر دولتی به یك عامل بسیار مهم نیاز دارند كه آن هم حسابداری در آن سازمان می باشد حسابداری نقش بسزایی در خدمات دهی یا تولید در یك سازمان را دارد .

اداره پست با در نظر گرفتن خدمات یا فعالیتش یك سازمان خدماتی محسوب
می‌شود این سازمان به خاطر در آمد روزانه داشتن (حساب روزانه) در هر حال به حسابدار نیاز مبرم پیدا می‌كند یعنی اینكه در آخر هر وقت اداری تمامی دریافتها و پرداختها از تمام قسمتهای این سازمان را جمع آوری كرده و در آمد روزانه سازمان را از طریق سود و زیان موقت روزانه‌ای حساب می كند و این اطلاعات مالی و در آمدهای هزینه های روز مره را به تأیید ریاست اداره می رساند .

پس از تأیید و امضا ریاست اداره در همان روز تمامی درآمد را به حساب مركزی پست استان واریز می كند و سازمان مركزی استان با توجه به درآمدهای یك دوره مالی كه شش ماهه محسوب می شود از طریق نمودار تعیین می‌كند اگر نمودار مذكور نزولی باشد امتیاز مبنی بر تخصیص اعتبارات بیشتر برای هزینه كردن در اختیار این سازمان گذاشته می شود و این سازمان اكثرا حالت صعودی دارد .

بررسی شرح و وظایف رشته كار آموزدر واحد صنعتی :

اینجانب در اوایل كار آموزی خودم آشنایی كاملی در مورد تاریخچه این سازمان و قسمتهای مختلف این سازمان پیدا كردم و در بخش امور مالی كه همان دفتر حسابداری می باشد مشغول فعالیت شدم و در تهیه سود و زیان روزانه كه در عرض یك ساعت انجام می‌شد فعالیت یك ماهه داشتم متأسفانه واحد حسابداری این سازمان به عنوان دفتر حسابداری مشغول فعالیت نبود كه این واحد ها از طریق استان كنترل می‌شد در واقع
می توان گفت : كه تحت نظر استان آذربایجان شرقی واقع شده است . این واحد عملكرد فعالیتهای مالی خود را بر روی فرمهای ارسالی از استان كنترل می شد .

این واحد عملكرد فعالیتهای خود را بر روی فرمهای ارسالی از استان آورده و به حسابداری استان تحویل می دهند و تمامی صورتهای مالی اعم از ثبت دفتر روزنامه، تراز نامه ، سود و زیان و غیره را واحد حسابداری استان انجام می دهد .

پس سیستم حسابداری جامعی كه باید در یك سازمان مستقل باشد در این سازمان وجود ندارد و تمام دفتر های حسابداری شهرستانها تابع استان از طریق سیستم حسابداری جامعی كه در واحد حسابداری استان می باشد كنترل می شود .

دفتر حسابداری این سازمان برای پست بانك كه یكی از واحد های مستقل این سازمان محسوب می‌شود تراز آزمایش ماهانه تنظیم می‌كند وآن تراز نامه را تا اطلاعات مالی برای تطبیق به واحد حسابداری استان ارسال می‌شود .

و بعد از طی این مراحل در واحد كارآموزیم ، در واحد دریافت و ارسال نامه‌های پیشتاز نیز مشغول فعالیت شدم این بخش پر درآمدترین بخش سازمانهای پست به شمار
می رود كارهای این بخش با سیستم مكانیزه انجام می شد وقتی مرسولات را دریافت
می‌كردیم،مرسولات را در ترازوی دیجیتال وزنه می‌كردیم اطلاعات شخص در كامپیوتر می‌پرداختیم بعد از درج تمامی مشخصات مرسولات و شخص گیرنده و فرستنده برای پرینت آماده می شد .

هزینه پستی مرسولات از طریق مردم و خطوط تلفن اطلاعات مربوط به افزایش نرخ در حافظه كامپیوتر داده می‌شد و یا اینكه با محل Case (بدنه)‌كامپیوتر به واحد مركزی استان برای نرخ كد گذاری جدید ارسال می شد .

در آخر وقت اداری به حساب در آمد این بخش می پرداختیم و به كمك متصدی این باجه تعداد مرسولات را در یك دفتر ثبت روزانه می نوشتیم كنترل می‌كردیم و تعداد را كه در برگهای مخصوص روزانه می نوشتیم با كامپیوتر تطبیق می دادیم تا از درست بودن تعداد درآمد و هم مرسولات مطمئن شویم .

نامه‌های دریافتی با كد 20 رقمی ( باركد ) كد بندی می‌شوند . گزارشات را همراه با درآمد به دفتر امور مالی سازمان تحویل می‌دادیم و برگ آخر به امضاء حسابدار سازمان بایگانی می‌شد و این روال تا آخر هر ماه ادامه می‌یافت .

امور جاری در دست اقدام :

تجدید بنای ساختمان اداری مركز پست شهرستان میانه كه در حدود 20 سال قبل احداث شده بود یكی از امورات جاری در دست اقدام می‌باشد كه فعلاً از طریق سازمان شهرسازی اقدام می‌شد و نسبت به تخریب و احداث مجدد آن اقداماتی انجام یافته و در دست می‌باشد تا مساحت سازمان مورد استفاده فعلی اداره به یك و نیم برابر قبلی افزایش خواهد یافت .

یكی از امورات مهم در حال حاضر تعمیرات و بازسازی ساختمان اداری می‌باشد، همچنین كد گذاری كلیه اماكن مسكونی تجاری و اداری شهرستان میانه كه در حال انجام بوده و می‌باشد و در حقیقت حدود 70% آن انجام یافته و بقیه در حال انجام می‌باشد .

برنامه‌های آینده سازمان پست :

برنامه آینده سازمان پست به فعل رساندن اموراتی می‌باشد كه در پست به عناوین مختلف در اختیار داشته و دارد و همچنین به‌هنگام سازی برنامه كه از جمله كدگذاری كامل شهرستان و انجام امورات پستی بوسیله كد 10 رقمی كه در كشورهای پیشرفته و صنعتی در حال اجرا می‌باشد و یكی دیگر از برنامه‌های آینده سازمان در اختیار گرفتن دفاتر مخابرات روستاها می‌باشد كه كلیه روستاهای دارای تلفن زیر نظر این سازمان با ایجاد پست پیشتاز و با مدیریت اجرای این سازمان انجام خواهد گرفت كه در صورت اجرای آن ارتباط پستی و تلفن در حد قابل ملاحظه‌ای رشد خواهد یافت .

و یكی دیگر از برنامه‌های آینده سازمان این است كه در نظر دار زمینی خریداری كند و ساختمانی را تأسیس كند تا فعالیتهای بیشتری را ارائه دهد .

برنامه مهمی كه برای آینده نه‌چندان دور دارند این است كه طرح استفاده از پاكتهای حبابدار را اجباری كنند یعنی اینكه تمامی ارباب رجوعها باید مرسولة خود را در پاكتهای حبابدار قرار داده و تحویل باجة پستی دهند این طرح در خیلی از مراكز استانی كشور به عنوان آزمایشی مورد استفاده قرار گرفته است . لازم به ذكر است كه پاكتهای حبابدار از اصول استانداردهای بین‌المللی مطابقت می‌كند و از امنیت بیشتری برخوردار می‌باشد و به همین خاطر استفاده از این پاكتها در كل كشور اجباری خواهد شد .

تكنیكهایی كه توسط رشته مورد نظر در واحد صنعتی بكار می‌رود :

تكنیكهای مورد نظر واحد مربوطه همان مسائل حسابداری و انجام امورات فوق به وسیلة كنترل چگونگی اخذ درآمد و جمع‌آوری آن و ارسال درآمدهای فوق به حساب رابط درآمد جهت واریز به خزانه كشور می‌باشدو در واقع قسمت فوق یكی از حساس‌ترین واحد سازمان بوده و می‌باشد كه درستی انجام كار واحد مربوطه كمك شایانی به قسمت اخذ درآمد واقعی و نقدینگی شركت می‌كند .

همانطور كه در صفحات قبل اشاره شده است حسابداری جامعی در این سازمان وجود ندارد تا اینكه از تكنیكهای حسابداری استفاده نماید .

تكنیك حسابداری مورد استفاده در این سازمان فقط اطلاعات مالی روزانه خود را در اختیار واحد حسابداری استان قرار می‌دهد و چون كه اطلاعات مربوطه به واحد حسابداری استان محرمانه می‌باشد اطلاع از تكنیك مورد استفاده در واحد حسابداری استان در دست نمی‌باشد و می‌شود گفت كه كاملا بی‌اطلاع هستند .

 


از این که از سایت ما اقدام به دانلود فایل ” کارآموزی حسابداری اداره پست ” نمودید تشکر می کنیم

هنگام دانلود فایل هایی که نیاز به پرداخت مبلغ دارند حتما ایمیل و شماره موبایل جهت پشتیبانی بهتر خریداران فایل وارد گردد.

فایل – کارآموزی حسابداری اداره پست – با کلمات کلیدی زیر مشخص گردیده است:
کارآموزی حسابداری اداره پست ;تاریخچه اداره پست;پست به عنوان یک عامل توسعه اقتصادی

جعبه دانلود

برای دانلود فایل روی دکمه زیر کلیک کنید
دریافت فایل


شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *