کارآموزی شركت برق منطقه ای باختر 16 صفحه + doc

تا قبل از تاسیس شرکت برق منطقه ای باختر استانهای لرستان، همدان و مرکزی تحت پوشش برقهای منـــطقه ای غرب و تهـــران بوده اند، با توجه به گسترش روز افزون شبکه های انتقال، فوق توزیع و توزیع و افزایش تعداد مشترکین و بعد مسافت استانهای یاد شده از مراکز شرکتهای فوق الذکر ضرورت امر ایجاب می نمود که شرکتی در محدوده استانهای یاد شده ایجاد گردد

فرمت فایل: doc

تعداد صفحات: 16

حجم فایل: 382 کیلو بایت

قسمتی از محتوای فایل و توضیحات:

فهرست مطالب

ردیف

عـنـوان

صفحه

1
مقدمه………………………………………………………………………………………………………………….

3

2
فصل اول……………………………………………………………………………………………………………

5

3
فصل دوم……………………………………………………………………………………………………………

9

4
فصل سوم………………………………………………………………………………………………………….
18

تا ریخچه شرکت برق منطقه ای باختر

تا قبل از تاسیس شرکت برق منطقه ای باختر استانهای لرستان، همدان و مرکزی تحت پوشش برقهای منـــطقه ای غرب و تهـــران بوده اند، با توجه به گسترش روز افزون شبکه های انتقال، فوق توزیع و توزیع و افزایش تعداد مشترکین و بعد مسافت استانهای یاد شده از مراکز شرکتهای فوق الذکر ضرورت امر ایجاب می نمود که شرکتی در محدوده استانهای یاد شده ایجاد گردد.

در سال 1362 وزیر محترم وقت نیرو از نخست وزیر محترم جمهوری اسلامی ایران خواستار تاسیس شرکتی به نام شرکت منطقه ای برق باختر گردید که پس از طی مراحل قانونی در تاریخ 29/2/ 1363تقدیم مجلس محترم شورای اسلامی گردید .

اساس نامه شرکت مشتمل بر 18 ماده و 6 تبصره در تاریخ 27/8/1363 به تصویب مجلس محترم شورای اسلامی و در تاریخ 12/10/1363 به تایید شورای محترم نگهبان رسید.

در نیمه دوم سال 1365 شرکت برق منطقه ای باختر تشکیل که برق استانهای مرکزی، همدان و لرستان زیر نظر این شرکت به مرکزیت اراک فعالیت خود را آغاز نمود.

پیرو بهبود ساختار تشکیلات صنعت برق و به منظور تامین برق مطمئن تر و ارائه سرویس مطلوب تر با رعایت استاندارد های مربوطه اعم از فنی و اقتصادی در جهت تشکیل توزیع نیروی برق استانی و اعلام داوطلبی شرکت برق منطقه ای باختر در راستای سیاستها و اهداف کلی وزارت نیرو و تعیین خط مشی هاو راهنماهای معاونت امور برق وزارت نیرو و شرکتهای توزیع برق استانهای مرکزی، همدان و لرستان و شرکتهای مشاوره ای مباشر و تاسیساتی وفنی و ساختمانی بتانیر تشکیل گردد.

فصل اول

معرفی شركت برق منطقه ای باختر:

1-1-موقعیت جغرافیایی و ویژگیهای شرکت

شرکت برق منطقه ای باختر ازشمالی ترین نقطه تا جنوبی ترین نقطه حدود 660 کیلو متر از قسمت شرق تا غرب منطقه حدود 450 کیلو متر میباشد.

این شرکت ازشمال به برق منطقه ای زنجان از غرب و از جنوب به سازمان آب و برق خوزستان و از جنوب شرقی به برق منطقه ای اصفهان و از شرق و شمال شرقی به برق منطقه ای تهران محدود می شود .

وسعت این شرکت بالغ بر 77535 کیلومتر مربع و جمعیت آن حدود 4200000 نفر و دارای 3 استانداری 20 فرمانداری، 51 شهر، 199 دهستان و 4639 روستا می باشد.

1-2-موقعیت استراتژیك به علت وسعت پوششی برق باختر(كه از شمال تا جنوب گسترده شده است)این شركت سهم به سزایی در برق منطقه دارد و از بزرگترین شركت های توزیع و فوق توزیع میباشد.

به طوریكه در سال گذشته كه یكی از پست های مهم این شركت آسیب دید(پست انجیرك) علاوه بر برق استان های مركزی، همدان و لرستان قسمتهایی از برق شهرهای استان های مجاور نیز قطع گردید.

در نتیجه این شركت، از نظر استراتژیكی دارای موقعیت مهمی است و نبود آن آسیب جدی به برق منطقه های تحت پوشش و مجاور آنها وارد میكند، خصوصا كه این مناطق مناطق صنعتی و مهمی هستند(همانطور كه در موقعیت جغرافیایی گفته شد).

1-3-نمودار سازمانی

فصل دوم

عملکرد دفتر برنامه ریزی فنی:

در شركت برق منطقهای باختر كارآموزان به نسبت رشته ی تحصیلی در بخش های مربوط مشغول به كار میشوند.

لازم به ذكر است(با توجه به زمینه های كاری شركت همانطور كه در بالا گفته شد)بیشترین استفاده را كارآموزان رشته قدرت می توانند از این شركت داشته باشند.

شركت برق منطقه ای باختر شامل دفاتر و بخش های مختلفی میباشد، كه این گزارش مربوط به دفتر برنامه ریزی فنی میباشد.

دفتر برنامه ریزی فنی، یکی از دفاتر پر اهمیت شرکت برق منطقه ای باختر است. افراد داخل این دفتر هر یک مسئولیت های خاصی به عهده دارند كه كارآموزان طی این دوره با این مسئولیت ها آشنا شده و تا حدی به انجام كارها كمك میكنند، که این مسئولیت ها در حدی كه كارآموزان در انجام آنها همكاری داشته اند و با آن آشنا شده اند به شرح زیر می باشند:

2-1-برآورد بار:

ابتدا برنامه برآورد بار از شرکت توانیر دریافت شده در واقع یکی از کارشناسان آمار برآورد بار، وضعیت بار و روند برق دار شدن آنها را ازشهرکهای صنعتی (شرکت شهرکهای صنعتی)، قطبهای صنعتی(منابع طبیعی)و نواحی صنعتی(جهادسازندگی)دریافت می كند.

همچنین آمار متقاضیان و مشترکین بالای دو مگا وات از دفتر نرخ و خدمات مشترکین دریافت می نماید و سپس با تجزیه و تحلیل آمار توسط حوزه ستادی و شرکتهای توزیع و همچنین تشکیل جلسات هماهنگی به تهیه گزارش نهایی برآورد بار می پردازد. سپس نتایج به دست آمده را به دفتر برآورد بار توانیر ارسال میکند و اگر این اطلاعات مورد تایید شرکت توانیر بود، پس از کنترل خطاها و بازبینی، کتابچه برآورد بار توسط توانیر به چاپ میرسد.

همچنین این کارشناس نقشه های تقسیمات کشوری و جمعیت خانوار روستایی را از سازمان برنامه و بودجه دریافت مینماید.

 


از این که از سایت ما اقدام به دانلود فایل ” کارآموزی شركت برق منطقه ای باختر ” نمودید تشکر می کنیم

هنگام دانلود فایل هایی که نیاز به پرداخت مبلغ دارند حتما ایمیل و شماره موبایل جهت پشتیبانی بهتر خریداران فایل وارد گردد.

فایل – کارآموزی شركت برق منطقه ای باختر – با کلمات کلیدی زیر مشخص گردیده است:
کارآموزی شركت برق منطقه ای باختر ;موقعیت استراتژیك;برآورد بار

جعبه دانلود

برای دانلود فایل روی دکمه زیر کلیک کنید
دریافت فایل


شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *