گزارش كارآموزی سیستم دستیابی شبکه اکسس در مخابرات استان تهران 48 صفحه + doc

گزارش كارآموزی سیستم دستیابی شبکه اکسس در مخابرات استان تهران در 48 صفحه ورد قابل ویرایش

فرمت فایل: doc

تعداد صفحات: 48

حجم فایل: 364 کیلو بایت

قسمتی از محتوای فایل و توضیحات:

گزارش كارآموزی سیستم دستیابی شبکه اکسس در مخابرات استان تهران در 48 صفحه ورد قابل ویرایش

فهرست صفحه

چكیده 7

آرایش شبكه 8

زمینه های كاربردی سیستم 10

اجزای سیستم 16

اتصال سیستم 23

نمونه هایی از شكل های یونیت 25

سیستم مدیریت شبكه 38

مركزیت بخشیدن به تست سیستم topdlc3000 43

منابع مورد استفاده 46

فهرست اشكال مهم

شكل آرایش شبكه از نوع STAR

شكل آرایش شبكه از نوع linear drop

شكل آرایش شبكه از نوعThree net work

شكل میزان بهره برداری از سوئیچ

اتصال ضربدری

تركیب از طریق WDM

اتصال با مالتی پلكسر HDSM

اتصال با STML/4

شلفهای CBA

كارت CPU

CBA

محل نصب سیستم

نمونه هایی از شكل های یونیت

نمونه ایی از سیستم RST

POINT TO POINT با MTU

نمونه های از V5.2

مدیریت شبكه

مسیر حرکت یکنواخت

فهرست جداول

جدول مقایسه TOP DLC با PCM

یونیت های مربوط به فرستنده و گیرنده

یونیت كانال اطلاعاتی

یونیت مشترك

یونیت صوتی

مقایسه مقدار LET و RST در آرایش های مختلف

1 ـ چكیده

سیستم 3000 T0PDLC یك سیستم شبكه دستیابی ACCESS و یكی از پیشرفته ترین سیستم های (DIGITAL LOOP CARRIER ) جهت ارائه خدمات به مشتركین میباشد.

با استفاده از این سیستم بواسطه قابلیت جابجایی معماری تقسیم بندی واحدها تعداد حداقل6 و حداكثر 672 كانال می تواند در سیستم DLC3000 مورد استفاده قرار گیرد .

و این سیستم یكی از ایده آلترین سیستم ها جهت انتقال بوق مركز تلفن خودكار به مناطق دور جهت بهبود ارتباطات میباشند . كیفیت سیستم در كاستن سیمهای بیشمار بكار رفته از مراكز تلفن به سمت مشتركین و ارتباطات تقاطی از جهت قابلیت های این سیستم میباشد .

این سیستم براحتی در مناطق شهری و روستایی و ساختمانی بلند و سایر ) LOCAL EXCHANGE TERMINAL ) و سمت ترمینال مشتركین RST كه این دو بخش توسط فیبر نوری و سیستم رادیویی و یا سیم مسی به یكدیگر مرتبط میگردد .

مبدلهای سوییچ مركز تلفن LET در مركز تلفن نصب میگردد و مركز RST ریموت در سمت مشتركین نصب میگردد . یك ترمینال محلی LET میتواند به یك یا چندین ریموت RST متصل گردد .این ارتباط نقطه به نقطه یاخطی یا ستاره یا توپولوژی سه تایی خواهد بود.
ترافیك ارتباطی در هر گره میتواند افزایش یا كاهش داده شود.خط انتقال یك فرستنده و گیرنده متوسط عبارت خواهد بود از فیبر –رادیو و یونیتها 2 مگابیتی . مسافت بین ترمینال

محل و ریموت برای یك ارتباط متوسط 60 كیلو متر میباشد و امكاناتی كه از این سیستم اخذ میگردد عبارت خواهد بود از كانالهای صحبت-تلفن كارتی-دیتا-كانالهای 64 كیلو بیتی و 2 مگابیتی .

) اجزای سیستم :

اجزای سیستم شامل CBA بخش فرستنده و گیرنده بخش کانال صوتی و بخش کانال اطلاعاتی و بخش مشترک میباشد.

1-4) نصب مجموعه کاناله(CBA) :

تمامی CBA ها در LET و RST با هم یکسان هستند اولین CBA در هر نقطه (NODE) همانند CBA اولیه می باشد و تا بیش از 7CBA می تواند جهت توسعه به آن اضافه گردد.

هر یک از nodeها می تواند تا 1002 خط مشترک را تامین نموده هر کدام از CBAها برای 26 اسلات می باشد. از اسلات اول تا اسلات 22 جنرال پریز هستند و می توان با یونیت فرستنده و گیرنده یونیتهای صوتی ، اطلاعاتی ، ELU یا MTU نصب گردد. اسلات 23 و 24 برای CPU یا EBCاسلات 25 و 26 L-PSU یا R-PSU نصب می شود

– مدیریت عیب یابی:

علاوه برآلارم منصوب در قسمت جلوی کارتهای LED LET این سیستم میتواند آلارمهای قبلی و جریان دار را برای همیشه از طریق ترمینال یا PC بررسی وکنترل نماید. بعلاوه سیستم مذکور آلارم خارجی (EXTERNAL ) واقع در اینترفیس را به سیستم آلارم محیطی سمت مشترک یالوکال ربط دهد. بعنوان مثال آلارمهای ویزه شارز خارجی یاآلارمهای AC- باتریهای اضافی با ولتازهای نامناسب یا درب ویزه کابینت سمت مشترک خارجی که باز است در سیستم TOPDLC-3000 موجود می باشند.

2- مدیریت اجرائی:

این سیستم به تجزیه و تحلیل BER میپردازد به این منظور که اختلالات موجودرا رفع و شناسائی کرده تا در پیشبردوگارانتی مرتبط به شرایط مطلوبی نایل آید.

3- کاربرد سنجشی:

به اندازه گیری تجهیزات در هنگام در دسترس بودن آنها

می پردازد.تعیین میزان ولتاز لوپ مشترک تلفن – اندازه مقاوت- میزان ظرفیت- میزان درجه حرارت- BER و غیره را اندازه گیری می نماید.

4- کاربرد بررسی و کنترل:

جهت کنترل و بررسی تجهیزات هنگام دسترسی به آنها بکار می رود. بعنوان مثال تست لوپ مشترکین تلفن- اتصالات ضربدری- حد اقل مقدار آستانه آلارمها را کنترل می کند.

5- گزارش آماری ترافیک:

به منظور نمایش آمار میزان ترافیک در خطوط جاری تهیه

می گردد.

6- گزارش موقعیت:

در این بخش کنترلهای متعددی به نمایش گذاشته می شود و وضعیت برنامه ریزی در انواع مختلف از قبیل (شماره سریالها- متغیرهای نرم افزاری و سخت افزاری در هر یک از اسلاتها) گزارش می گردد. درطول مدت دسترسی به سیستم TOPDLC-3000 می تواند بی وقفه و بدون اشکال برای همه کارتها بمدت 24 ساعت در روز کار کند در واقع سیستم مذکور می تواند عمل مقاومت یک طرفه دست یابد و نیازی به نگهداری کارتها در RST همچون DLC سنتی توسط شخص نمی باشد.

– مرکزیت بخشیدن به عملکردهای مدیریتی سیستم:TOPDLC-3000

سیستم TOPDLC- 3000 به لحاظ اهمیتش در عملیات مخابراتی بمنظور تنوع – سرعت و انعطاف پذیری اش در امر ارتباطات مورد بررسی قرار گرفته است. سیستم مذکور جدید ترین فنون مربوط به کنترل نرم افزاری را بمنظور تنظیم دینامیکی کلیه تایم اسلاتهای صوتی- دیتا- خطوط دیجیتالی و غیره اتخاذ نموده است. اگر TOPDLC به سیستم RMS 1000 از نوع یک نقطه به چند نقطه مودم سمت مشترک ملحق شود TOPDLC3000 می تواند به عملکردهای مدیریتی سیستم مرکزیت ببخشد. سیستم مذکور

می تواند کلیه نودهای تایم اسلایت را کنترل کرده و مدارها را با استفاده از ترمینال یا PC تنظیم نموده بدون اینکه تغییری در سخت افزار DDF یا MDF بوجود آید ودر اینصورت میزان انعطاف پذیری سیستم افزایش می یابد.

 


از این که از سایت ما اقدام به دانلود فایل ” گزارش كارآموزی سیستم دستیابی شبکه اکسس در مخابرات استان تهران ” نمودید تشکر می کنیم

هنگام دانلود فایل هایی که نیاز به پرداخت مبلغ دارند حتما ایمیل و شماره موبایل جهت پشتیبانی بهتر خریداران فایل وارد گردد.

فایل – گزارش كارآموزی سیستم دستیابی شبکه اکسس در مخابرات استان تهران – با کلمات کلیدی زیر مشخص گردیده است:
گزارش کاراموزی سیستم دستیابی شبکه اکسس در مخابرات استان تهران;کاراموزی سیستم دستیابی شبکه اکسس در مخابرات استان تهران;کارورزی سیستم دستیابی شبکه اکسس در مخابرات استان تهران;دانلود گزارش کارآموزی سیستم دستیابی شبکه اکسس در مخابرات استان تهران;سیستم دستیابی شبکه اکسس در مخابرات استان تهران;سیستم دستیابی ;شبکه اکسس ;مخابرات; استان تهران;ACCE

جعبه دانلود

برای دانلود فایل روی دکمه زیر کلیک کنید
دریافت فایل


شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *