یکصد موضوع 500 داستان 2740 صفحه + pdf

داستان های اخلاقی بسیار جذاب و نایاب وکمتر شنیده شده

دسته بندی: معارف اسلامی

فرمت فایل: pdf

تعداد صفحات: 2740

حجم فایل: 348 کیلو بایت

قسمتی از محتوای فایل و توضیحات:

حقیر سالهاى قبل كتابى براى مداواى صفات رذیله در علم اخلاق به نام (احیاء القلوب ) نوشتم ؛ و در اندیشه ام بد كه كتابى در حكایات اخلاقى را گرد آورى كنم ، تا اینكه قضاى الهى را مسافرت و هرجت نصیب شد، و داعیه نوشتن بوجود آمد. اما با وجود عدم بضاعت كتب مورد نیاز، به آنچه در دسترس بوده اكتفا كردم و بعون الله شروع به تحریر حكایات و قصص ‍ اخلاقى نمودم ، و براى هر موضوعى و در هر باب پنج حكایت را درج كردم .
البته كتابى را ندیم به این صورت تاءلیف شده باشد، گر چه كتابهائى مانند نمونه معارف اسلام و پند تاریخ قریب سى سال پیش نوشته شده بود و ما هم از این دو كتاب استفاده كردیم ، لكن در آن دو، آیات ، روایات ، اشعار و امثله هم درج شده بود، ولى ما فقطى به ذكر قصص اكتفا كردیم و در بیان مطالب از آیت و روایت و اشعار و امثله كه هم حجم كتاب زیاد مى شد و هم فهم آن براى همگان میسر نبود، دورى كردیم .
این تاءلیف براى عموم مردم از پیر و جوان كه تا حدى خواندن و نوشتن را بدانند كافى است ، و مطالبى علمى یا حدیثى كه تفهیم آن براى توده مردم مشكل بود تا حد امكان درج نكردیم .
اگر چه بعضى از حكایات شاید جنبه عینى و حقیقى نداشته باشد، نظر ما جنبه تعلیمى و عبرت آن است كه خوانندگان محترم از آن یاد گیرند.
در تعیین هر موضوع از یك قضیه ادعا نداریم كه فقط یك موضوع از یك قضیه استفاده مى شود كه ما درج كردیم ، بلكه موضوعات دیگر هم از بعضى قضایا مى شود استفاده كرد.
در نقل عبارات یا ترجمه فقط معناى تحت اللفظى آورده نشده است بلكه براى تفهیم از نقل به معنى و مفهوم و اشارات هم استفاده شده است .
و براى عدم تداخل و اطاله كلام ، بعضى از موضوعات را نیاوردیم و بسنده كردیم به آنچه نظیرش را آورده ایم مثلا را آوردیم و نظیر او یعنى انفاق را نیاوردیم .
براى خسته نشدن خواننده و تنوع از یك سرى داستانها مثل حكایت حكما و شاعران فقط استفاده نشده است بلكه متنوع آوردیم تا خواننده در هنگام مطالعه خسته نشود و لذت بیشترى از قضایا ببرد.
از آنجائى كه امانت دارى باید حفظ شود، هر حكایتى را از هر كتابى كه نقل كردیم با ذكر كتاب و جلد و صفحه متذكر شدیم ، فقط در تصحیح و تنقیح و تغییر بعضى عبارات و كلمات براى روان تر شدن مطلب قلم به تحریر ما در آمده است .
امید است خوانندگان خود پس از خواندن قضایا و حكایات كمى اندیشه كنند، پند و عبرت بگیرند، تا راهى نوین براى حركت به سوى مكارم اخلاق را در جان خود ایجاد كنند؛ و آنهایى كه انشاء الله داراى فضایل هستند، این حكایات را براى دیگران به جهت ترمیم یا مداواى نفوس ضعیف نقل كنند.

 


از این که از سایت ما اقدام به دانلود فایل ” یکصد موضوع 500 داستان ” نمودید تشکر می کنیم

هنگام دانلود فایل هایی که نیاز به پرداخت مبلغ دارند حتما ایمیل و شماره موبایل جهت پشتیبانی بهتر خریداران فایل وارد گردد.

فایل – یکصد موضوع 500 داستان – با کلمات کلیدی زیر مشخص گردیده است:
داستان های اخلاقی بسیار جذاب

جعبه دانلود

برای دانلود فایل روی دکمه زیر کلیک کنید
دریافت فایل


شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *