آشنایی با مراحل و فرمت تست پکیج در پایپینگ 25 صفحه + zip

آشنایی با مراحل و فرمت تست پکیج در پایپینگ

فرمت فایل: zip

تعداد صفحات: 25

حجم فایل: 3.72 مگا بایت

قسمتی از محتوای فایل و توضیحات:

تست پیکیج همانطور که نامش پیداست مربوط به فرایند آزمایش می باشد. در هر پروژه پایپینگ به منظور اطمینان از عملکرد مناسب سیستم تحت فشار پس از مراحل نصب، قفل کردن هرخط یا سرویس و NDT، پیمانکار اقدام به انجام تست می نماید. در یک دید عمومی انجام تست به دو صورت هیدرواستاتیک و یا پنوماتیک انجام می شود. اصولا در نقشه های ایزومتریک و یا دستورالعمل های پروژه وسیله یا medium تست مشخص شده که عموما آب و یا گاز می باشد. در غیر اینصورت استاندارد بالاتر ASME یا API و یا … حاکم می باشند. به طور کلی در فشارهای بالا تست پنوماتیک به دلیل انرژی ذخیره بالا و احتمال پارگی، شکست و … توصیه نمی شود. مراحل تست هم به صورت خلاصه شامل تمیزکاری ( با هوا، آب یا …) تحت فشار بردن خط یا سرویس، باقی ماندن تحت فشار در زمان مشخص می باشد. تست در صورت عدم مشاهده افت فشار و یا عدم نشتی قابل پذیرش توسط ناظر می باشد. پس از انجام تست نیز مراحل فلاشینگ و خشک کردن خط می باشد.

قبل از تست مهندس ناظر خطوط را از نظر نصب مطابق نقشه و دستوالعمل ها (لاین چک) بازدید می نماید. در صورت وجود هر کار گرم ( جوش و یا عملیات حرارتی) برای خط پانچ A در نظر گرفته می شود. پیمانکار موظف است قبل از زیر تست بردن خط تمام پانچ های A را برطرف نماید. سایر پانچ ها که در اولویت های دوم و سوم هستند و به B و C (مربوط به قبل از راه اندازی) و … معروف هستند، بعد از انجام تست نیز قابل رفع می باشند.
برخی نکات:
تمام تجهیزات حساس به فشار مثل ابزارهای کنترلی، مثل کنترل ولوها، اوریفیس پلیت ها و یا فیلترها و … باید نسبت به فشار ایزوله باشند و تحت فشار قرار نگیرند.
تمام ساپورتها باید نصب شده باشند زیرا ممکن است خط در اثر وزن خود و آب اسیب جدی ببیند.
NDT خطوط باید 100% انجام شده باشد.
خطوط اگزاست یا درینی که در زمان عملکرد خود تحت فشار قرار نمی گیرند با تایید ناظر می توانند به صورت چشمی تست شودند ( بدون قرار گرفتن تحت فشار).
پس از انجام تست ها و نصب سایر ابزار کنترلی و … در مرحله پیش راه اندازی که بهReinstatement معروف است سایر پانچ ها رفع می شوند و خط آماده بهره برداری می شود.
اما خود تست پکیج یک مستند یا document است که توسط پیمانکار تهیه و ناظر آن را از نظر فرمت و … تایید می نماید. این سند شامل تمام اطلاعات خطاز جمله: لاین لیست، نقشه های ایزومتریک، P&ID، هیستوری فیت آپ و جوش، نتایج NDT، ساپورت لیست، پانچ لیست، رلیز نت و گواهی کالیبره گیج ها و … می باشد.
برای آگاهی بیشتر از محتوی آن و همچنین آشنایی با فرمت کلی این سند، فایل های نمونه زیر را دانلود نمایید:

 


از این که از سایت ما اقدام به دانلود فایل ” آشنایی با مراحل و فرمت تست پکیج در پایپینگ ” نمودید تشکر می کنیم

هنگام دانلود فایل هایی که نیاز به پرداخت مبلغ دارند حتما ایمیل و شماره موبایل جهت پشتیبانی بهتر خریداران فایل وارد گردد.

فایل – آشنایی با مراحل و فرمت تست پکیج در پایپینگ – با کلمات کلیدی زیر مشخص گردیده است:
تست پیکیج;پایپینگ ‏;قفل کردن هرخط ‏;NDT;‏پیمانکار;هیدرواستاتیک ‏;پنوماتیک ‏;ایزومتریک ‏;‎ ASME‎;‎ API;تمیزکاری ‏;فلاشینگ ‏;‏خشک کردن ‏;لاین چک;کار گرم ‏;جوش ‏;عملیات حرارتی;ابزارهای کنترلی;کنترل ولوها;‏اوریفیس ‏;‏ساپورتها ‏;مرحله پیش راه اندازی ‏;Reinstatement;هیستوری فیت آپ و جوش;‏نتایج‎ NDT;‏ساپورت لیست

جعبه دانلود

برای دانلود فایل روی دکمه زیر کلیک کنید
دریافت فایل


شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *