بررسی افسردگی مابین دو گروه افراد ورزشكار و غیر ورزشكار 55 صفحه + doc

افسردگی ما بین دو گروه افراد ورزشكار و غیر ورزشكار

فرمت فایل: doc

تعداد صفحات: 55

حجم فایل: 7.319 مگا بایت

قسمتی از محتوای فایل و توضیحات:

مقدمه :

در حال حاضر جوامع بشری با همه پیشرفت و جهش كه در كلیة متون و علوم مختلف بشری است توجه ناچیزی به جنبه های روانی ، تربیتی ، عاطفی ، اخلاقی ، اجتماعی و بهداشت روانی افراد نموده است .

پیچیدگی و گرفتاریهای جوامع انسانی امروز آگاهی لازم در زمینه های یاد شده را اجتناب نا پذیر و ضروری می نماید . به نظر می رسد اوضاع و احوال شرایط زندگی مدرن و پیچیدگی حاصل از آن انزوا و فرد گرایی همراه با آن از عوامل عمده ای است كه زمینة ابتلاء به بیماری روانی از جمله افسردگی را فراهم می كنند .

موضوع تحقیق :

الف – مسأله : آیا رابطه بین افسرگی و فعالیت های ورزشی موجود است .

هدف كلی و آرمانی تحقیق :‌

1–هدف این تحقیق بررسی رابطه بین تمرینات ورزشی و افسردگی كمتر است .

2-ارائه كارهای مناسب و پیشنهادات مؤثر در زمینة اثرات مثبت فعالیت های ورزشی در درمان و كاهش افسردگی و میزان خودكشی .

ب – فرضیه :‌

افرادی كه به فعالیت ورزشی می پردازند افسردگی كمتری را نسبت به افرادیكه ورزش نمی كنند نشان می دهند .

فایده تحقیق :

افسردگی یكی از شایع ترین اختلالات روانی است كه در حال حاضر هر فرد ممكن است آنرا در طول زندگی خود بطور متناوب یا مستمر تجربه كند .

این موضوع صرفاً محدود به زمان و مكان خاصی هم نمی باشد بلكه واكنشی است كه در مقابل فشارات عصبی و مشكلات ناشی از جوامع مدرن یا نیمه مدرن كنونی موجود و گویای حالتی است كه در هر دوره زمان برای هر كس ممكن است روی دهد .

به صراحت می توان اعلام نمود كه تعدادی از افراد بالغ در دوره ای از عمر خود دچار این حالت گردیده و عده ای بیشتری از این افراد به افسردگی خود آگاه نیستند و اگر این حالت روانی ادامه پیدا كند منجر به بعضی مشكلات روانی و بدنی می شود و ادامه در آخر منجر به خودكشی فرد می گردد .

اگر اطلاعات به افراد داده شود تا این حالات روانی نامساعد را تشخیص دهند ،‌ زودتر اقدام به رفع می نمایند .

روش انجام تحقیق :

هدف ما از انجام این پژوهش سنجش و مقایسة فراوانی دو متغیر مستقل ورزش ، وابسته افسردگی در هر دو گروه آزمودنی آزمایشی می باشد .

می خواهیم كه بدانیم كه آیا رابطه ای بین دو متغیر ذكر شده وجود دارد یا نه ، لذا مناسبترین روش در كسب نتیجه ارزیابی موضوع مطرح شده است .

انجام محاسبات آماری به روش مقایسه ای می باشد و نهایتاً سطح معناداری تفاوت های مشاهده شده را در میزان افسردگی دو گروه آزمودنی آزمایشی و داده های جمع آوری شده را در میزان افسردگی دو گروه آزمودنی آزمایشی را در داده های جمع آوری شده با استودنت مورد آزمون قرار خواهیم داد .

پیش فرض :

1-میانگین نمرات گروه اول (غیر ورزشكار) بالاترین میانگین افسردگی را نسبت به گروه دوم افراد (ورزشكار) دارند .

2-تفاوت مشاهده نمرات دو گروه از اجرای آزمون افسردگی در سطح معنی داری می باشد .

 


از این که از سایت ما اقدام به دانلود فایل ” بررسی افسردگی مابین دو گروه افراد ورزشكار و غیر ورزشكار ” نمودید تشکر می کنیم

هنگام دانلود فایل هایی که نیاز به پرداخت مبلغ دارند حتما ایمیل و شماره موبایل جهت پشتیبانی بهتر خریداران فایل وارد گردد.

فایل – بررسی افسردگی مابین دو گروه افراد ورزشكار و غیر ورزشكار – با کلمات کلیدی زیر مشخص گردیده است:
افسردگی ما بین دو گروه افراد ورزشكار و غیر ورزشكار ;افسردگی یكی از شایع ترین اختلالات روانی است ;فعالیت های ورزشی در درمان و كاهش افسردگی و میزان خودكشی

جعبه دانلود

برای دانلود فایل روی دکمه زیر کلیک کنید
دریافت فایل


شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *