دانلود بررسی ساختار بودجه دولت 19 ص 21 صفحه + zip

دانلود بررسی ساختار بودجه دولت 19 ص تحقیق بررسی ساختار بودجه دولت 19 ص مقاله بررسی ساختار بودجه دولت 19 ص بررسی ساختار بودجه دولت 19 ص

فرمت فایل: zip

تعداد صفحات: 21

حجم فایل: 16 کیلو بایت

قسمتی از محتوای فایل و توضیحات:

فرمت فایل : ورد

قسمتی از محتوی فایل

تعداد صفحات : 21 صفحه

بررسی ساختار بودجه دولت و پیش بینی میزان كسری در بودجه سال جاری با نگاهی اجمالی به بودجه دولت در طی سالهای بعد از انقلاب، می‌بینیم كه تقریباً در تمام این سالها دولت با كسری بودجه روبرو بوده است و پیشی گرفتن هزینه‌های دولت نسبت به درآمدهایش به صورت ساختاری موجب شده تا مالیه‌ای تورمی بر كشور حاكم شود كه ریشه عمده این ضعف ساختاری به دو دلیل می‌باشد، نخست آنكه انضباط مالی در مدیریت هزینه‌های بودجه به گونه‌ای نیست كه از اسراف جلوگیری بشود و دوم آنكه درآمدهای بودجه به نحو واقعی پیش‌بینی نمی‌شود.
در بودجه سال 82 نیز با توجه به مدتی كه گذشت عدم تحقق درآمدهای دولت به صراحت به چشم می‌خورد، البته در بودجه سال جاری به علت افزایش قیمت نفت، از جناح درآمدهای نفتی با محدودیت روبرو نشده‌ایم و درآمدهای حاصل بیش از پیش‌بینی‌ها محقق شده است، اما متأسفانه تحقق درآمدهای مالیاتی كه در حدود 4/18 درصد منابع عمومی بودجه دولت را تشكیل می‌دهد، با توجه به اصلاح قانون مالیاتهای مستقیم و نحوه وصول مالیات و فرهنگ مالیات گریزی مودیان، دور از ذهن است.
از سوی دیگر درآمدهای پیش‌بینی شده حاصل از فروش سهام شركت‌های دولتی نیز با روند بسیار كند فرآیند خصوصی‌سازی و عدم استقبال بخش خصوصی از خرید سهام شركتهای دولتی، بروز كسری بودجه را امری اجتناب‌ناپذیر نموده است.
برای اینكه علل اصلی بروز كسری بودجه دولت كه در بالا به آن اشاره شد به طور روشن بیان شود، در اینجا به بررسی اجزای منابع عمومی بودجه دولت به طور مجزا می‌پردازیم.
به طور كلی منابع عمومی بودجه دولت شامل درآمدها، واگذاری دارائیهای سرمایه‌ای و واگذاری دارایی‌های مالی می‌باشد كه سهم هركدام از بودجه سال 82 به ترتیب 41/50، 2/31 و 5/18 درصد است.
درآمدها شامل مالیاتها و سایر درآمدها (دریافت كمك‌های اجتماعی، دریافت كمك‌های بلاعوض، درآمدهای اموال و دارایی، درآمدهای خدمات و فروش كالا، درآمدهای جرایم و خسارات و درآمدهای متفرقه) می‌باشد كه درآمدهای مالیاتی دولت حدود 4/18 درصد از بودجه دولت را تشكیل می‌دهد (جدول شماره 1).
واگذاری دارایی‌های سرمایه‌ای شامل فروش نفت و واگذاری سایر دارایی‌های سرمایه‌ای (فروش ساختمانها و تأسیسات، فروش و واگذاری اراضی، فروش ماشین‌آلات و تجهیزات و…) می‌باشد كه درآمدهای حاصل از فروش نفت حدود 5/30 درصد از كل منابع بودجه عمومی دولت را تشكیل می‌دهد (جدول شماره 1).
واگذاری دارایی‌های مالی شامل اوراق مشاركت، استفاده از حساب ذخیره تعهدات ارزی، واگذاری شركتهای دولتی و سایر می‌باشد كه سهم هركدام از بودجه عمومی دولت در سال 82 به ترتیب 33/1، 39/9، 43/4 و 34/3 درصد است.
به طور كلی بیشترین وزن از منابع عمومی بودجه دولت مربوط به مالیاتها، فروش نفت، استفاده از حساب ذخیره ارزی و واگذاری شركتهای دولتی می‌باشد كه علت اصلی بروز كسری در سال جاری ناشی از عدم تحقق این موارد به جز نفت می‌باشد كه در ذیل بررسی خواهد شد.
در ادامه برای اینكه ساختار بودجه دولت بهتر و كامل‌تر مورد بررسی قرار گیرد، بررسی و تحلیل جداگانه منابع عمومی بودجه دولت به شرح زیر ارائه می‌شود.
جدول شماره (1) سهم از كل (درصد) 1381 1381 دریافتها و پرداختیهای دولت 1381 1381 درصد تغییر نسبت به 81 مصوب درصد ت

 


از این که از سایت ما اقدام به دانلود فایل ” دانلود بررسی ساختار بودجه دولت 19 ص ” نمودید تشکر می کنیم

هنگام دانلود فایل هایی که نیاز به پرداخت مبلغ دارند حتما ایمیل و شماره موبایل جهت پشتیبانی بهتر خریداران فایل وارد گردد.

فایل – دانلود بررسی ساختار بودجه دولت 19 ص – با کلمات کلیدی زیر مشخص گردیده است:
دانلود بررسی ساختار بودجه دولت 19 ص;تحقیق بررسی ساختار بودجه دولت 19 ص;مقاله بررسی ساختار بودجه دولت 19 ص;بررسی ساختار بودجه دولت 19 ص

جعبه دانلود

برای دانلود فایل روی دکمه زیر کلیک کنید
دریافت فایل


شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *