دانلود بررسی و مقایسه كشت مكانیزه و سنتی بر روی عملكرد گندم سرداری در شرایط دیمزارها 19 ص 18 صفحه + zip

دانلود بررسی و مقایسه كشت مكانیزه و سنتی بر روی عملكرد گندم سرداری در شرایط دیمزارها 19 ص تحقیق بررسی و مقایسه كشت مكانیزه و سنتی بر روی عملكرد گندم سرداری در شرایط دیمزارها 19 ص مقاله بررسی و مقایسه كشت مكانیزه و سنتی بر روی عملكرد گندم سرداری در شرایط دیمزارها 19 ص بررسی و مقایسه كشت مكانیزه و سنتی بر روی عملكرد گندم سرداری در شرایط دیمزارها

فرمت فایل: zip

تعداد صفحات: 18

حجم فایل: 1.768 مگا بایت

قسمتی از محتوای فایل و توضیحات:

فرمت فایل : ورد

قسمتی از محتوی فایل

تعداد صفحات : 18 صفحه

فهرست مندرجات عنوان صفحه مشخصات طرح —————————————————— چكیده ———————————————————— واژه های كلیدی: —————————————————– مقدمه ————————————————————- هدف ———————————————————— مواد و روش ها —————————————————– نتایج ————————————————————- بحث: ———————————————————— پیشنهاد ———————————————————– منابع مورد استفاده ————————————————— چكیده: این تحقیق بمنظور دستیابی به بهترین نحوه بذركاری با چهار روش كشت بر روی عملكرد گندم سرداری در شرایط دیم اجراء گردید، طرح در چهار قطعه زمین یک هکتاری اجراء شد.
سطوح فاكتور نحوه بذركاری عبارت بودند از چهار روش كشت: 1- خطی کار همدان برزگر (كود زیر بذر) 2- خطی كار کشت گستر 11 ردیفه 3- خطی كار کشت گستر9 ردیفه 4- كشت به روش سنتی.
نتایج عملکرد دانه نشان دادكه بین سطوح مختلف نحوه بذركاری بر روی عملکرد گندم و همچنین وزن هزاردانه اختلاف بسیاری وجود داشت.
بطوری که خطی کار 9 ردیفه با 2680 کیلوگرم در هکتار از بیشترین و خطی کار همدان برزگر با 1723 کیلوگرم در هکتار از کمترین عملکرد برخوردار بودند.
همچنین از نظر وزن هزار دانه بین تیمارهای آزمایش اختلاف وجود داشت بطوری که خطی کار 9 ردیفه نسبت به سایر روشها برتری داشت.
واژه های کلیدی: گندم، دیم، روش کشت مقدمه: دیم‌كاری به معنی كشت بدون آبیاری است و به زراعتی گفته می‌شود كه با آب باران رشد و نمو نماید.
كلمه دیم از زمانهای قدیم بین مردم این مرز و بوم مصطلح بوده و از آن به مفهوم هر چیزی كه رها شده وخارج از كنترل باشد یاد شده و از فرهنگهای فارسی نیز زراعتی كه از آب باران استفاده می‌كند معنی شده است.
در كشور ما اصولاً مراتع و دیمزارها همیشه به صورتی قابل تبدیل به یكدیگر بوده و با توجه به شرایط جوی و اجتماعی و اقتصادی در بعضی از سالها از سطح یكی كاسته شده و به سطح دیگری افزوده می‌گردد و تفكیك مرتع و دیم مشكل به نظر می‌رسد.
چون زمین‌هایی كه در دیمزارها برای یك یا چند سال آیش گذاشته می شود در این مدت به عنوان یك تكنیك و فن شناخته نشده و یا حداقل برای بسیاری از كشاورزان جا نیفتاده است.
در بسیاری از دیمزارهای كشور ما لازمه دیم كار بودن آشنایی با اصول كشاورزی و بخصوص دیم كاری مورد نظر نبوده و دیم كاری بعنوان فعالیتی جدی به حساب می‌آمده كه صاحبان حرفه‌های مختلف و خوش نشین‌های دهات قسمتی از وقت خود را به دیم كاری اختصاص می‌داده‌اند.
در حالیكه این رشته عظیم از زراعت بخصوص در كشور ما بایستی از اهمیت و منزلت خاصی برخوردار باشد.
زراعت دیم گندم، جو و نخود بخش

 


از این که از سایت ما اقدام به دانلود فایل ” دانلود بررسی و مقایسه كشت مكانیزه و سنتی بر روی عملكرد گندم سرداری در شرایط دیمزارها 19 ص ” نمودید تشکر می کنیم

هنگام دانلود فایل هایی که نیاز به پرداخت مبلغ دارند حتما ایمیل و شماره موبایل جهت پشتیبانی بهتر خریداران فایل وارد گردد.

فایل – دانلود بررسی و مقایسه كشت مكانیزه و سنتی بر روی عملكرد گندم سرداری در شرایط دیمزارها 19 ص – با کلمات کلیدی زیر مشخص گردیده است:
دانلود بررسی و مقایسه كشت مكانیزه و سنتی بر روی عملكرد گندم سرداری در شرایط دیمزارها 19 ص;تحقیق بررسی و مقایسه كشت مكانیزه و سنتی بر روی عملكرد گندم سرداری در شرایط دیمزارها 19 ص;مقاله بررسی و مقایسه كشت مكانیزه و سنتی بر روی عملكرد گندم سرداری در شرایط دیمزارها 19 ص;بررسی و مقایسه كشت مكانیزه و سنتی بر روی عملكرد گندم سرداری در شرایط دیمزارها

جعبه دانلود

برای دانلود فایل روی دکمه زیر کلیک کنید
دریافت فایل


شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *