دانلود تحقیق زمین شناسی 18 ص 37 صفحه + zip

دانلود زمین شناسی 18 ص تحقیق زمین شناسی 18 ص مقاله زمین شناسی 18 ص زمین شناسی 18 ص

فرمت فایل: zip

تعداد صفحات: 37

حجم فایل: 21 کیلو بایت

قسمتی از محتوای فایل و توضیحات:

فرمت فایل : ورد

قسمتی از محتوی فایل

تعداد صفحات : 37 صفحه

ایستگاه اول: همان طور كه بر روی نقشه زمین‌شناسی مشخص است از بزرگراه كرج قزوین به طرف طالقان حركت می‌كنیم.
حوضه آبخیززیان بعد از روستای زیاران در كنار آب زیاران كه از آن برای آبیاری دشت قزوین و كرج استفاده می‌شود.
بر روی نقشه توپوگرافی با مقیاس 50000/1 دیده می‌شود ( به این معنا هر یك سانتیمتر روی نقشه برابر با 50000 سانتیمتر بر روی زمین است.
) گسل طالقان شرقی غربی است و این پدید باعث شده كه یك سری از سازندهای قدیمی مربوط به ژوراسیك را مثل سازند شمشك در كنار سازند كرج قرار داده است.
حوضه‌های بین كوهستانی: در این حوضه‌ها كه البته بیشتر در خارج از ناحیه و شمال گسل طالقان و بخصوص دره طالقان دره طالقان گسترش دارند و محدود به گسل های دیگر نیز هستند، رسوبات قرمز نئوژن مشاهده می‌شوند.
نظر به اینكه سنگ شناسی اسامی این سازند از مازن، مازن‌های رسی، سنگ جوش، سنگ رس، گچ، نمك و … بوده و مقاومت هر كدام از سنگهای فوق در مقابل فرسایش متفاوت است، لذا زمین ریخت‌شناسی این سازند نیز در قسمت‌های مختلف آن با هم فرق دارد.
با توجه به میزان بارندگی زیاد در ناحیه، جریان‌های آب قادر به حمل مواد شده و درنتیجه شیب دامنه‌ها هم زیاد و عاری از پوشش گیاهی می‌باشد كه در این حالت آب بتدریج بستر خود را حفر نموده و آبراهه‌های نسبتاً تنگ و باریك شاخه‌ای شكل بوجود آورده به طوریكه فاصله دره‌ها خیلی كم و بوسیله بال‌های نوك تیز از یكدیگر جدا می‌گردند و در نهایت ریخت‌شناسی خاصی بنام هزار دره ایجاد شده است.
به دلیل وجود رس وجذب آب، بروز پدیده لغزش در آن به فراوانی صورت گرفته است.
در نقاطی كه ماسه سنگ و سنگ جوش نئوژن وجود دارد، توجه به اینكه در بعضی نقاط بخصوص شمال ناحیه رودخانه‌هایی از جمله رودخانه طالقان از میان این سازند می‌گذرد لذا در محل تلاقی سیلابهای كوهستانی و رودخانه‌، مخروط افكنه‌هایی ایجاد شده است.
وجود پیچان رود از دیگر خصوصیات زمین‌ ریخت‌شناسی در این سازند است كه بدلیل متفاوت بودن جنس سنگها، طبقات سخت مقاومت كرده ولی طبقات نرم در معرض تخریب و فرسایش قرار گرفته‌اند كه در این پدیده باعث انحراف مسیر جریان آب شده و به تدریج پیچان رود به وجود آمده است.
البته پیچان رود در مناطق كم ارتفاع و پست تر اتفاق می‌افتد و این پیچان بودن رودخانه در ارتفاع زیاد در طالقان را نمی‌توان یك پیچان رود در نظر گرفت و به خاطر عبور از كنار مخروط افكنه‌ها یك چنین شكلی گرفته است و بهتر است آن را یك پیچان رود دروغی نامیده شود.
نواحی كوهستانی : در این نواحی سنگهای آتشفشانی پالئوژن و سنگهای آتشفشانی- رسوبی سازند كرج و نیز سازندهای دوران اول ودوم به طور چشمگیری بیرون زدگی دارند.
در سازند كرج به طور كلی از نظر تركیب شیمیایی بیشتر توف اسیدی و گدازه‌های قلیایی مشاهده می‌شوند.
با توجه به این كه گدازه ها قلیایی در مقابل فرسایش مقاومتر از توف اسیدی است لذا مقاوت آن در برابر فرسایش بیشتر بوده و ارتفاع زیادتری از خود نشان می دهد در سنگهای آتشفشانی پالئوژن آبراهه‌های زیادی نیز دیده می‌شوند كه بیشتر آنها از نوع V شكل غیرقرینه و آبراهه‌های كنترل شده توسط عوامل زمین ساختی و زمین‌شناسی هستند.
در این واحدها پرتگاه و بریدگی‌های زیادی مشاهده می‌شوند

 


از این که از سایت ما اقدام به دانلود فایل ” دانلود تحقیق زمین شناسی 18 ص ” نمودید تشکر می کنیم

هنگام دانلود فایل هایی که نیاز به پرداخت مبلغ دارند حتما ایمیل و شماره موبایل جهت پشتیبانی بهتر خریداران فایل وارد گردد.

فایل – دانلود تحقیق زمین شناسی 18 ص – با کلمات کلیدی زیر مشخص گردیده است:
دانلود زمین شناسی 18 ص;تحقیق زمین شناسی 18 ص;مقاله زمین شناسی 18 ص;زمین شناسی 18 ص

جعبه دانلود

برای دانلود فایل روی دکمه زیر کلیک کنید
دریافت فایل


شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *