دانلود تحقیق محور سوم، ناتوی فرهنگی و استعمار نو 19 ص 21 صفحه + zip

دانلود محور سوم، ناتوی فرهنگی و استعمار نو 19 ص تحقیق محور سوم، ناتوی فرهنگی و استعمار نو 19 ص مقاله محور سوم، ناتوی فرهنگی و استعمار نو 19 ص محور سوم، ناتوی فرهنگی و استعمار نو 19 ص

فرمت فایل: zip

تعداد صفحات: 21

حجم فایل: 90 کیلو بایت

قسمتی از محتوای فایل و توضیحات:

فرمت فایل : ورد

قسمتی از محتوی فایل

تعداد صفحات : 21 صفحه

عنوان مقاله : محور سوم، ناتوی فرهنگی و استعمار نو بررسی اهداف و انگیزه های ناتوی فرهنگی مدرك تحصیلی : لیسانس فرهنگ و معارف اسلامی گرایش حقوق اسلامی محل كار :دبستان دخترانه شهید فیاض بخش ناحیه 5 مشهد پایه چهارم ابتدایی دی ماه 86 استرات‍ژی جدید غرب در قبال نظام جمهوری اسلامی ایران چكیده (مفهوم جنگ نرم كه ناتوی فرهنگی یكی از مصادیق آن است) «جوزف نای» بعنوان یكی از نخستین نظریه پردازان نظریه بین الملل، موضوع «جنگ و قدرت نرم» را مطرح كرد.
مقالاتی كه وی در این زمینه نوشته، هم اكنون مورد استناد تمام كسانی است كه درباره جنگ نرم تحلیل می كنند.
وی در مقاله محدوده های قدرت آمریكا در فصلنامه علوم سیاسی، درباره قدرت نرم می گوید: به اعتقاد من اگر آمریكا بخواهد همچنان قدرتمند باقی بماند، مستلزم آن است كه به «قدرت نرم» هم توجه كند.
منظور دقیق من از قدرت نرم چیست؟
قدرت نظامی و قدرت اقتصادی هر دو نمونه هایی از «قدرت فرماندهی سخت» هستند كه می توانند برای تغییر مواضع دیگران مورد استفاده قرار گیرند.
قدرت سخت می تواند مبتنی بر تطمیع (هویج) و تهدید (چماق) باشد.
اما راه غیر مستقیمی نیز برای بكارگیری قدرت وجود دارد .
كشوری می تواند در دنیای سیاست دستاوردی داشته باشد كه دیگر كشورها از آن پیروی نمایند، ارزش های آن را بپذیرند، از نهادهای آن تقلید كنند و آرزوی رسیدن به سطوح رفاه و آزادی آن را داشته باشند.
از این نظر نكته مهم این است كه در دنیای سیاست، برنامه ها در این راستا تنظیم گردند و دیگران جذب شوند، به گونه ای كه از این جهت كاملاً شبیه استفاده از زور و قدرت نظامی و اقتصادی برای تغییر رفتار آنها باشد.
این جنبه از قدرت – جذب دیگران برای خواستن آن چیزی كه شما می خواهید – را من قدرت نرم می خوانم.
مقدمه با پیروزی انقلاب اسلامی ایران و پایان سلطه گری بیگانگان در ایران با اعلام استرات‍ژی های نه شرقی و نه غربی، حمایت از محرومین و مستضعیفین جهان و نیز جنبش های آزادیبخش اسلامی و مردمی توسط بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران حضرت امام (ره) منافع قدرتهای غرب و شرق در ایران و نیز منطقه استراتژیك خاورمیانه به خطر افتاد و دست بیگانگان از منافع عظیمی كه در ایران داشتند و تسلط همه جانبه ای كه بر امور اقتصادی، سیاسی فرهنگی و امنیتی ایران داشتند، قطع شد.
لذا از همان روزهای ابتدایی پیروزی انقلاب اسلامی و تأسیس نظام جمهوری اسلامی تهدیدات استكبار جهانی به رهبری آمریكا علیه ایران آغاز شد كه سعی می كرد با استفاده از قدرت سخت خودش با ایجاد غائله های مختلف در كشور برای ایجاد بی ثباتی و نا امنی و تجزیه ایران، تسلیح و تشجیع گروهكهای ضد انقلاب و انجام عملیاتهای تروریستی و به شهادت رساندن تعدادی از مردم انقلابی و مسئولین نظام، قطع رابطۀ سیاسی، اقتصادی با ایران در بیستم فروردین سال 59، حمایت از انجام كودتاهای مختلف، طراحی عملیات نظامی طبس، راه اندازی جنگ تحمیلی هشت ساله علیه ایران با استفاده از حرب بعث عراق، سرنگونی هواپیماهای مسافربری ایران و … نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را ساقط كند.
اما وقتی كه با جنگ و قدرت سخت خود موفق به سرنگونی نظام نشدند تصمیم گرفتند كه از جنگ نرم در جه

 


از این که از سایت ما اقدام به دانلود فایل ” دانلود تحقیق محور سوم، ناتوی فرهنگی و استعمار نو 19 ص ” نمودید تشکر می کنیم

هنگام دانلود فایل هایی که نیاز به پرداخت مبلغ دارند حتما ایمیل و شماره موبایل جهت پشتیبانی بهتر خریداران فایل وارد گردد.

فایل – دانلود تحقیق محور سوم، ناتوی فرهنگی و استعمار نو 19 ص – با کلمات کلیدی زیر مشخص گردیده است:
دانلود محور سوم، ناتوی فرهنگی و استعمار نو 19 ص;تحقیق محور سوم، ناتوی فرهنگی و استعمار نو 19 ص;مقاله محور سوم، ناتوی فرهنگی و استعمار نو 19 ص;محور سوم، ناتوی فرهنگی و استعمار نو 19 ص

جعبه دانلود

برای دانلود فایل روی دکمه زیر کلیک کنید
دریافت فایل


شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *