دانلود تحقیق مدلهای برنامه ریزی آموزش و پرورش 38 ص 41 صفحه + zip

دانلود مدلهای برنامه ریزی آموزش و پرورش 38 ص تحقیق مدلهای برنامه ریزی آموزش و پرورش 38 ص مقاله مدلهای برنامه ریزی آموزش و پرورش 38 ص مدلهای برنامه ریزی آموزش و پرورش 38 ص

فرمت فایل: zip

تعداد صفحات: 41

حجم فایل: 52 کیلو بایت

قسمتی از محتوای فایل و توضیحات:

فرمت فایل : ورد

قسمتی از محتوی فایل

تعداد صفحات : 41 صفحه

مدلهای برنامه ریزی آموزش و پرورش منظور از این مبحث آشنایی مقدماتی با پاره ای از مدلهای برنامه ریزی آموزش و پرورش است.
مدل چیست و برای چیست؟
– مدل به زبان ساده، الگویی است به مقیاس كوچك از واقعیت كه بر اساس پیش فرضهایی بنا شده است.
– مدلهای برنامه ریزی معمولاً به صورت فرمولهای ریاضی ساخته می شوند كه در آنها ارتباط بین متغیرها یا عوامل مختلف كاملاً مشخص شده است.
– در مدلهای برنامه ریزی آموزش و پرورش مدل سازی به دو منظور انجام می شود.
1- پیش بینی كننده آینده 2- تشریح و شناخت ارتباطات عوامل دست اندركار مدلهای پیش بینی آینده: میزان صحت و قابلیت این مدلها محدود است.
مدلهای پیش بینی آینده در شرایطی كه تغییر و تبدیل تند و شدید بنا شد و امور كم و بیش به روال و روند گذشته پیش روند، همچنین در فواصل زمانی نسبتاً كوتاه قابل استفاده است.
در شرایطی كه جامعه در حال تغییر و دگرگونی سریع و شدید باشد و در فواصل زمانی زیاد، چندان قابل اعتبار نیست، مثل پیش‌بینی جمعیت در آینده.
برنامه ریزی فقط به پیش بینی آینده نیاز ندارد، بلكه باید عواملی را كه در بوجود آمدن آینده پدیده مورد نظر دخالت دارند را بشناسد و چگونگی تاثیر و نفوذ آنها را بداند، بنابراین به مدلهایی نیاز دارد كه به تشریح عمل و نفوذ عوامل دست اندر كار بپردازد.
مثلاً برای پیش بینی جمعیت به مدلهایی نیاز دارد كه میزان تولد و تناسل مرگ و میر و مهاجرت دخالت دارند را مشخص كند و تغییرات آنها را اندازه گیری كند و بر اساس آن، جمعیت آینده را پیش بینی كند.
این مدلها را مدلهای تشریح كننده می نامند.
– در برنامه ریزی آموزش و پرورش به مدلهایی نیاز است كه هم به تشریح و شناخت عوامل دست اندر كار و چگونگی نفوذ آنها بپردازد، هم به پیش بینی آینده كمك كند.
طبق بررسی چیریكوز و ویلر تا سال 1968 فقر زیادی در برنامه ریزی آموزش و پرورش وجود داشته است.
انواع مدلهای برنامه ریزی آموزش و پرورش جانستون مدلهای برنامه ریزی آموزش و پرورش را تا سال 1974 به 123 مدل مختلف اشاره كرده و آنها را از دو دیدگاه مختلف تقسیم بندی كرده است.
دیدگاه اول: مربوط به سطح آموزش و پرورش است.
1- سطح واحد آموزشی 2- سطح سیستم یا پاره سیستم آموزشی 3- سطح سیستم آموزشی در ارتباط با توسعه اقتصادی دیدگاه دوم: مربوط به مبنای ریاضی مدلهاست.
1- سطح واحد آموزشی: این مدل برای توسعه یك واحد آموزشی یا یك گروه متشكل از چند موسسه مشابه آموزشی ساخته شده اند، مثل مدلهای برنامه ریزی یك مدرسه یا یك بخش از امور آموزشی مثل ایجاد ساختمان- تهیه وسایل و تجهیزات، تامین حمل و نقل و .
.
.
است.
2- سطح سیستم یا پاره سیستم آموزشی: این مدلها برای تمام سیستم آموزش و پرورش یا بخش عمده ای از آن تخصیص دارند.
مثل مدلهایی كه برای برنامه ریزی آموزش و پرورش یك بخش- یك استان و یا یك دوره آموزشی مثل دوره ابتدایی، راهنمایی، .
.
.
در سطح كشور انجام می‌شود.
3- سطح سیستم آموزشی در ارتباط با توسعه اقتصادی: این مدل برنامه ریزی برای سیستم آموزش و پرورش برای تامین نیروی انسانی مورد نیاز توسعه اقتصادی می پردازد.
در این مدل برنامه ریزی مدل برنامه ریزی ابتدا هدفهای توسعه

 


از این که از سایت ما اقدام به دانلود فایل ” دانلود تحقیق مدلهای برنامه ریزی آموزش و پرورش 38 ص ” نمودید تشکر می کنیم

هنگام دانلود فایل هایی که نیاز به پرداخت مبلغ دارند حتما ایمیل و شماره موبایل جهت پشتیبانی بهتر خریداران فایل وارد گردد.

فایل – دانلود تحقیق مدلهای برنامه ریزی آموزش و پرورش 38 ص – با کلمات کلیدی زیر مشخص گردیده است:
دانلود مدلهای برنامه ریزی آموزش و پرورش 38 ص;تحقیق مدلهای برنامه ریزی آموزش و پرورش 38 ص;مقاله مدلهای برنامه ریزی آموزش و پرورش 38 ص;مدلهای برنامه ریزی آموزش و پرورش 38 ص

جعبه دانلود

برای دانلود فایل روی دکمه زیر کلیک کنید
دریافت فایل


شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *