دانلود تحقیق مرغداری 64 ص 102 صفحه + zip

دانلود مرغداری 64 ص تحقیق مرغداری 64 ص مقاله مرغداری 64 ص مرغداری 64 ص

فرمت فایل: zip

تعداد صفحات: 102

حجم فایل: 60 کیلو بایت

قسمتی از محتوای فایل و توضیحات:

فرمت فایل : ورد

قسمتی از محتوی فایل

تعداد صفحات : 102 صفحه

مقدمه: بیماریهای مختلفی همواره صنعت طیور را مورد تهاجم قرار داده اند که از آن جمله بیماریهای تنفسی است که طیور تجاری به آنها در گیر می شوند وهمچنین از مهمترین مشکلات، صنعت مرغداریها محسوب می شود و تقریباً بیشترین هزینه درمانی نیز صرف مبارزه با این بیماری می شود.
(102)از آنجائیکه عفونتهای اورنیتوباکتریوم و اینوتراکئال یک بیماری تنفسی است که به تازگی اهمیت آن درطیور مشخص شده و اولین بار در ایران دکتر بنانی و همکاران در سال 1379 ارنیتوباکتریوم راینوتراکئال آن را از طیور صنعتی کشور در بخش تشخیص بیماریهای طیور موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی جداسازی و شناسایی کردند و در مورد وقوع آن تحقیقات جامع دیگری انجام شده بود بر آن شدیم که آن را در تعدادی گله های تخمگذار و مادر در استان تهران مورد بررسی قرار داده.
عفونت ارنیتوباکتریوم راینوتراکئال یک بیماری مسری که باعث اختلالات تنفسی و مرگ و میر، کاهش رشد و عدم کاهش تولید می شود و سبب خسارات بالای اقتصادی نظیر افزایش میزان تلفات، عدم پاسخ به درمان و کاهش تولید تخم و رشد می شود.
شدت علائم بالینی بیماری و میزان تلفات این بیماری متفاوت بوده و تحت تأثیر عوامل محیطی نظیر مدیریت ضعیف، تهویه ناکافی، تراکم بالا و بهداشت ضعیف است.
با توجه به پرورش متراکم و طیور صنعتی و همچنین حضور پاتوژنهای مسری متفاوت در این صنعت از اهمیت خاصی برخوردار است.
هدف: باكتری اورنیتوباكتریوم راینوتراكئال از فوق خانواده V عامل عفونت در گله‌های گوشتی، تخمگذار و مادر می باشد.
این باكتری بصورت پاتوژن ثانویه در پی عوامل مستعد كننده محیطی، مدیریتی و عفونتی و یا به تنهایی حتی به عنوان پاتوژن اولیه خسارات اقتصادی قابل توجهی را به گله های پرورش طیور وارد می‌كند.
علائم این بیماری براحتی با بیماریهای دیگرمیكروبی و ویروسی دستگاه تنفسی طیوردیگر قابل اشتباه است و علامت بالینی و كالبد گشایی پاتوگنومنویك نیز ندارد.
راههای مختلفی برای تشخیص و شناسایی این بیماری وجود دارد.
یكی از راههای تشخیص و شناسایی مهم بیماری ارنیتوباكتریوم راینوتراكئال ردیابی آنتی بادی این بیماری به روش الیزا است ضمن اینكه می توان از این آزمون برای پایش این بیماری نیز استفاده نمود.
از آنجا كه علیه این بیماری در ایران واکسنی تاكنون مصرف نشده است هر تعیین مثبتی در آزمایش الیزا دلیل برآلودگی و عفونت فارم با این باكتری می باشد.
شایان ذكر است كه جداسازی و كشت عامل این بیماری صرفاً در مراحل حاد بیماری (كه براحتی تشخیص داده نمی شود) ارزشمند است.
فرضیه: در گله های تخمگذار كه با علائم كاهش بازدهی و راندمان تولید با یا بدون درگیری سیستم تنفسی بصورت پنومونی، پلورزی و التهاب كیسه های هوایی با اتیولوژی نامشخص می باشد و در كالبد گشایی اكسودای سفید كف دار ماست مانند در كیسه های هوایی (عمدتاً در كیسه های هوایی شكمی) بهمراه پنومونی یكطرفه وجود دارد و به درمانهای رایج نیز معمولاً جواب نمی دهند می‌توانند درآزمون سرولوژیكی از نظر ارنیتوباكتریوم راینوتراكئال مثبت باشند.
كلیات تاریخچه اورنیتو باكتریوم رینوتراكئال ابتدا در سال 1993 توسط چارلتون و همكاران شناسایی شد.
در همان سال وندام و همكاران حالت فیلوژنتیک

 


از این که از سایت ما اقدام به دانلود فایل ” دانلود تحقیق مرغداری 64 ص ” نمودید تشکر می کنیم

هنگام دانلود فایل هایی که نیاز به پرداخت مبلغ دارند حتما ایمیل و شماره موبایل جهت پشتیبانی بهتر خریداران فایل وارد گردد.

فایل – دانلود تحقیق مرغداری 64 ص – با کلمات کلیدی زیر مشخص گردیده است:
دانلود مرغداری 64 ص;تحقیق مرغداری 64 ص;مقاله مرغداری 64 ص;مرغداری 64 ص

جعبه دانلود

برای دانلود فایل روی دکمه زیر کلیک کنید
دریافت فایل


شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *