دانلود ریجنالیسم 33 ص 32 صفحه + zip

دانلود ریجنالیسم 33 ص تحقیق ریجنالیسم 33 ص مقاله ریجنالیسم 33 ص ریجنالیسم 33 ص

فرمت فایل: zip

تعداد صفحات: 32

حجم فایل: 678 کیلو بایت

قسمتی از محتوای فایل و توضیحات:

فرمت فایل : ورد

قسمتی از محتوی فایل

تعداد صفحات : 32 صفحه

ریجنالیسم ( REGIONALISM ) ماهیت : ریجنالیسم عنوان مكتبی در معماری است كه در دهه های 1960-1970 شكل گرفت .
كلمه ریجنالیسم از واژه انگلیسی Region كه به معنای منطقه است ***و معادل فارسی آن منطقه گرایی است و در واقع معماری است كه به متن و زمینه و شرایط محیطی و فرهنگی توجه می كند و یكی از شاخه های معماری پست مدرن است كه شباهت های زیادی با معماری بومی ( محلی ) دارد و در این مكتب چون فرهنگ و خصوصیات و شرایط اقلیمی با عبور از هر منطقه به منطقه ای دیگر فرق می كند و شكلی تازه می یابد باید معماری هم تغییر كند چون در واقع معماری هم بر آمدی از آنهاست و با جهت گیری نسبت به شعارهای دوران مدرن ادامه یافت .
اهداف : معماری هر منطقه باید متناسب با آن منطقه باشد كه در آن بوجود آمده است .
هویت ***با استفاده از اشكال ومصالح و نهادهای محلی .
استفاده از امكانات محلی ( مانند مصالح بوم *** تكنیكهای محلی و.
.
.
) .
مبارزه علیه استعمار و استعمار زدایی .
نقد معماری مدرن به ویژه معماری بین المللی ( به خصوص جهت گیری كه نسبت گذشته و هویت محلی داشتند ) پست مدرنیسم) بستر و منشا ریجنالیسم ( معماری پست مدرن كه در دهه های 50 و70 قرن بیست میلادی و همزمان با افول معماری مدرن و در جهت گیری مقابل با آن شكل گرفت .
با شعارهایی چون توجه به متن زمینه ساختار رشد همه جانبه تاریخ بستر فرهنگ و سنن و .
.
.
به وجود آمد .
این محلات در بخش معماری و شهر سازی بیشتر متوجه خشكی و ساده گرایی افراطی سبك انترناسیونالیسم یا جهان وطنی بود كه به مخالفت با هر گونه مفاهیم و ارزشهای سنتی و قومی است .
بر عقل گرایی افراطی )راسیونالیسم ) استوار بود كه به شیوه به این اهداف می رسیدند كه همین دو شیوه هم بعدها در معماری رجینالیسمی مورد توجه قرار گرفت گرایش به فرم و ظاهر Gray post modern گرایش به محتوا White post modern یكی از عناصر مورد اختلاف مدرن و پست مدرن در نحوه برخورد با سنن است و از جمله مشكلات ناشی از افراط در این سبك می توان به عواملی همچون سنت گرایی تا حد عتیقه پرستی رجعت به گذشته های ارناستالیستی ( اصالت تزئینات ) تنوع طلبی مجاهد و حصر .
.
.
توجه كرد .
بعدها باعث به وجود آمدن معماری بومی و محلی و ریجنالیستس در دامان خود شد و بستر مناسب برای شكل گیری آنها بود كه در بعضی موارد اشتراكات زیادی با هم دارند .
سبك بین الملل ) نقطه مقابل ریجنالیسم( این سبك در سال 1932 با انتشار كتابی توسط جانسون و هیچكاك آغاز یافت .
امروزه فقط وفقط یك نظام با قواعد ثابت وجود دارد تا تز سبك معاصر یك واقعیت بسازد و در عین حال به اندازه كافی انعطاف پذیر باشد تا قابلیت پذیرفتن تفسیرهای فردی را داشته باشد و تحول عمومی را موجب شود .
این سبك سه اصل اساسی دارد : معماری به واسطه حجم بیان شود نه توده هر گونه تزئینات دلخواه مردود است قرینه سازی جای خود را به سازماندهی می دهد و معماران این سبك ( بعد از جنگ جهانی دوم ) دریافتند كه نمی توانند آثار خود را با سنتهای گذشته و ویژه گیهای قومی و ملی وفق دهند و باید پاسخگوی نیازها و مصالح جدید باشند و اما آنچه

 


از این که از سایت ما اقدام به دانلود فایل ” دانلود ریجنالیسم 33 ص ” نمودید تشکر می کنیم

هنگام دانلود فایل هایی که نیاز به پرداخت مبلغ دارند حتما ایمیل و شماره موبایل جهت پشتیبانی بهتر خریداران فایل وارد گردد.

فایل – دانلود ریجنالیسم 33 ص – با کلمات کلیدی زیر مشخص گردیده است:
دانلود ریجنالیسم 33 ص;تحقیق ریجنالیسم 33 ص;مقاله ریجنالیسم 33 ص;ریجنالیسم 33 ص

جعبه دانلود

برای دانلود فایل روی دکمه زیر کلیک کنید
دریافت فایل


شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *