دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق تلاشهای پژوهشی 16 صفحه + docx

دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق تلاشهای پژوهشی

فرمت فایل: docx

تعداد صفحات: 16

حجم فایل: 45 کیلو بایت

قسمتی از محتوای فایل و توضیحات:

پیشینه تحقیق:

گرچه از اوایل دهه 1980 برخی محقّقین به تشریح كارآفرینی در درون سازمان ها پرداختند، امّا تا اوایل دهه 1980 این موضوع به طور جدّی مورد توجّه محقّقین قرار نگرفت. اندیشمندان مدیریت ضمن انتخاب رویكرد فرآیندی به تشریح مدیریت كارآفرینی و ایجادِ جوِّ كارآفرینانه در سازمان های موجود پرداختند .

كارآفرینی را می توان در دامنه وسیعی از وظایف مشاهده نمود . این وظایف می تواند شامل نوآوری محض تا كارهای معمولی باشد و كارآفرینی را نه تنها به طور مستقل و فردی بلكه در تمام سازمان هایی كه در آنها تصمیم­گیری­های متهوّرانه اتّخاذ می­گردد و بر تركیب و تخصیص منابع در شرایط بی ثبات تأثیر می­گذارد، می توان یافت.

معتقد است كه كارآفرینی یك فرآیند است و به تنهایی نمی تواند در شخص متجلّی شود، بلكه تجلی آن باید با فرصت­ها و تقاضا نیز همراه باشد .

به بیان دیگر كارآفرین كسی است كه یك فرصت را درمی یابد و برای پیگیری آن فرصت ، یك سازمان را راه اندازی می­كند و فرآیند كارآفرینی تمام وظایف، فعالیّت ها و عملیاتی را كه با درك فرصت و ایجاد یك سازمان به منظور پیگیری آن فرصت­ها ارتباط می یابد، در بر می­گیرد .

علاوه بر مطالعه در مورد پیش­شرط­های كارآفرینی ، در مورد موانع آن نیز تحقیقاتی را انجام داده است . «وسپر» عمده ترین علّت شكست كارآفرینان را فقدان یك مفهوم ماندنی و با دوام می داند .

همچنین، فقدان آگاهی­های لازم در مورد بازار، مشكل جذب افراد متخصص كه در حال حاضر دارای مشاغل مناسب و جذابی هستند ، فقدان مهارت­های فنی و مشكل دستیابی به 25 تا 100 هزار دلار به هنگام آغاز فعالیّت از دیگر دلایل شكست كارآفرینان محسوب می­شود .

امّا تعدادی از كارآفرینان به دلیل نداشتن دانش عمومی مربوط به فعالیّت، مدّتی پس از شروع فعالیّت شكست را پذیرا شده اند. علاوه بر موارد فوق فقدان مقبولیت اجتماعی در مورد برخی مشاغل همانند رفتگری و كنترلهای انحصاری در حرفهای خاص مانند حرفه پزشكی و وكالت ، رقابت جدی از سوی شركتهای بزرگی كه در حال حاضر در آن صنعت در حال فعالیّت هستند نیز می تواند برای شركتهای تازه تأسیس مشكل آفرین باشد .

در شكل 2-1 ، 12 مانع را لیست كرده است . علامت­ها نشان می­دهندكه چگونه شرایط محیطی خاصّی می­تواند به كاهش اثرات این موانع كمك كند .

به علت تازگی موضوع، تحقیقات كمی راجع به كارآفرینی در كشورمان صورت گرفته كه مهمترین كار مطالعاتی را كه دكتر محمود احمد پور برای اخذ درجه دكتری انجام داده است :

@ در همین زمینه محمود احمد پور داریانی ، پژوهشی را تحت عنوان، طراحی و تبیین الگوی پرورش مدیران كارآفرین در صنعت ، در دانشگاه تربیت مدرس ، سال 1377 به انجام رسانیده است.

همچنین جلیل صمد آقایی برای اخذ درجه كارشناسی ارشد پایان نامه خود را در سازمان مدیریت صنعتی تحت عنوان كارآفرینی به انجام رسانیده است .

 


از این که از سایت ما اقدام به دانلود فایل ” دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق تلاشهای پژوهشی ” نمودید تشکر می کنیم

هنگام دانلود فایل هایی که نیاز به پرداخت مبلغ دارند حتما ایمیل و شماره موبایل جهت پشتیبانی بهتر خریداران فایل وارد گردد.

فایل – دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق تلاشهای پژوهشی – با کلمات کلیدی زیر مشخص گردیده است:
دانلود مبانی نظری تلاشهای پژوهشی;پیشینه تحقیق تلاشهای پژوهشی;تلاشهای پژوهشی

جعبه دانلود

برای دانلود فایل روی دکمه زیر کلیک کنید
دریافت فایل


شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *