دانلود مبلمان شهری 47 ص 43 صفحه + zip

دانلود مبلمان شهری 47 ص تحقیق مبلمان شهری 47 ص مقاله مبلمان شهری 47 ص مبلمان شهری 47 ص

فرمت فایل: zip

تعداد صفحات: 43

حجم فایل: 142 کیلو بایت

قسمتی از محتوای فایل و توضیحات:

فرمت فایل : ورد

قسمتی از محتوی فایل

تعداد صفحات : 43 صفحه

مقــدمــه مبلمان شهری از جمله عناصر سازنده فضای شهری محسوب می شود كه كمیت و كیفیت زیبایی،راحتی ،دوام و محل استقرار آن نقش بسیار اساسی در دستیابی به شهری زیبا و سالم دارد شهری كه در آن شهروندان احساس آسایش بنمایند و حضور در آن را به نشستن در خانه ترجیح دهند.
از آنجا كه سه هدف اصلی برنامه ریزی شهری،سلامت،آسایش و زیبایی می باشد لذا دستیابی به هر سه مورد،در كنار توجه به طراحی دلپذیر فضای شهری به دقت و حوصله در طراحی و برنامه‌ریزی مبلمان شهری است.
مبلمان زیبا در فضای نازیبا،جذابیتی نخواهد داشت و فضای زیبایی كه در آن مبلمان نازیبا استقرار یابد،جلوه نخواهد كرد بدین منظور طراحی توأم فضای شهر و مبلمان شهری اساس دستیابی به شهر سالم امروزی است.
از سوی دیگر توجه به تناسبات انسانی در ساخت مبلمان شهری و نیز توجه به شرایط اقلیمی و مصالح بومی نیز از ضروریات در طراحی مبلمان شهری است.
مكان یابی محل استقرار مبلمان،توالی و تواتر چیدمان آن نیز در كیفیت بصری فضا تأثیر مثبتی بر جای می گذارد.
توجه به طراحی مبلمان شهری در دنیا مقوله ای جدید محسوب می شود و تا مدتها در بسیاری از كشورها به عنوان موضوعی غیرضروری مورد بی توجهی قرار می گرفت.
در كشور ما نیز به رغم برخی غیر متخصصان این مقوله امری لوكس گرایانه و فانتزی قلمداد می شده است اما افزایش آگاهی شهروندان از یك سو و افزایش متخصصان از سوی دیگر،باعث توجه جدی تر به این مورد گردیده است با این وجود بیشتر انواع مبلمان شهری كشور صرفاً تقلیدی از جوامع غربی است و در طراحی و برنامه ریزی آن به شرایط بومی،اقلیمی و فرهنگی توجه چندانی نشده است به گونه ای كه منابع علمی مرتبط با این مقوله بسیار كم بوده،فقدان منبعی جامع كه بتواند ایده های جدیدی به خوانندگان ارایه نماید بسیار محسوس است.
متخصصان رشته های طراحی شهری،برنامه ریزی شهری،معماری،شهرسازی،طراحی صنعتی،جامعه شناسی،عمران و … به صورت تجربی دست به طراحی مبلمان شهری می زنند ولی از آن جا كه این عمل در اكثر موارد از اصول خاصی پیروی نمی‌كند،در هر كوی و برزن شاهد سلیقه های متفاوت در این عناصر شهری پرداختن به مقوله ای كه ادبیات علمی آن بسیار محدود است هم عیب است و هم حسن؛ ایراد اساسی محدودیت منابع است و مزیت آن تازگی مطلب و كمك به غنای طراحی مبلمان شهری.
لذا نگارندگان این كتاب به دلیل كمبود منابع علمی تهیه،تدوین و تألیف كتابی نسبتاً جامع در این خصوص را وجهه همت خویش قرار دادند وتلاش كردند تا ضمن بهره گیری از منابع علمی،تجربه های شخصی خود را كه در سالها تحقیق در این زمینه به دست آمده به این اثر بیفزایند.
در این اثر بیش از یكصد سایت اینترنتی مورد بررسی جامع قرار گرفته است تعداد بی شماری تصویر را از شهرهای كشور و برخی از كشورهای جهان مستقیماً تهیه و صدها طرح را در محیط های گرافیكی طراحی نموده ایم تا رضایت بیشتر خوانندگان را جلب نماییم،ماهیت موضوع اقتضا می نماید كه بیشتر مصور و آراسته به طرح و عكس باشد تا نوشته و متن،لذا به رغم نگارندگان انبوهی تصاویر یا طرح های داخل متن،موجب غنای بیشتر این اثر گردیده است.
با وجود تلاش خستگی ناپذیر در زمینه تألیف این كتاب این اثر خالی از اشكال نیست و قطعاً عنایت اهل فن در راهنمایی بی دریغشان ما را در دستیابی

 


از این که از سایت ما اقدام به دانلود فایل ” دانلود مبلمان شهری 47 ص ” نمودید تشکر می کنیم

هنگام دانلود فایل هایی که نیاز به پرداخت مبلغ دارند حتما ایمیل و شماره موبایل جهت پشتیبانی بهتر خریداران فایل وارد گردد.

فایل – دانلود مبلمان شهری 47 ص – با کلمات کلیدی زیر مشخص گردیده است:
دانلود مبلمان شهری 47 ص;تحقیق مبلمان شهری 47 ص;مقاله مبلمان شهری 47 ص;مبلمان شهری 47 ص

جعبه دانلود

برای دانلود فایل روی دکمه زیر کلیک کنید
دریافت فایل


شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *