دانلود پژوهش از دلاكروا تا نئوامپرسیونسیم 65 صفحه + doc

در این تحقیق سعی بر این شده كه مختصری در مورد زندگی نامه نقاش برجسته رمانتیسم و سبك های رمانتیك ، نوكلاسیك ، رئال و ناتورالیسم ، امپرسیونیسم و نئوامپرسیونیسم و آثاری چند از هنرمندان این سبك ها را برای شما عزیزان و علاقمندان به هنر و نقاشی نمایش داده باشیم برخی از مطالب این كتاب بصورت مقاله و كتابچه و با استفاده از اینترنت و چند كتاب جامع گردآوری

فرمت فایل: doc

تعداد صفحات: 65

حجم فایل: 6.684 مگا بایت

قسمتی از محتوای فایل و توضیحات:

پیشگفتار

در این پیشگفتار ابتدا ما خلاصه ای از زندگی نامه دلاكروا ، نقاش برجسته كه در 30 آوریل 1798 میلادی به دنیا آمد، می پردازیم و دلاكروا هنرش را از مادرش به ارث برد و با اینكه وی در دوره نوجوانی پدر و مادر خود را از دست داد وی هیچگاه خود را در این راه گم نكرد و به جنگ های آفریقا رفت و شاهكارهای متعددی خلق كرد و آثار معروف او قتل عام كیوس ، فاجع سیو، آزادی و رهبر مردم از آن جمله است. در هنر كلاسیك آزادی اندیشه و فراگیری دموكراسی ظاهراً هرگز با خشونت و انتظام سازگار نیست و رابطه پس طبیعت گرایی و انتزاع در هنرهای تجسمی عصر كلاسیك حتی از آنچه در نمایشنامه می بینیم پیشرو و بارزتر است.

رمانتیك جنبشی است كه در اواخر دوره هیجدهم و اوایل سده نوزدهم فسخ و شكل گرفت، رمانتیسم بیشتر گرایش ذهنی ارائه می دهد تا مجموعه ای روش های سبك شناسنامه و بیشتر با بیان ایده ای مرتبط است و نوكلاسیك را باید نهفتی بر پسندی هشیارانه دانست كه در سده هیجدهم واكنشی انزجار آمیز علیه افرط گریها و هنر نماییهای باروك دارد و كلاسیسم هنری است بر مبنای اصول و الگوهای ریشه یافته از دوران باستان، و این اصطلاح در برابر هنر رمانتیك است و ویژگی رمانتیك از رشد دادن به جنبه های اجتماعی بود. رئالیسم یكی از جنبش های هنری و ادبی سده نوزدهم است كه در فرانسه به وجود آمد و داده رئالیسم یعنی طبیعت گرایی می باشد. و از هنرمندان این سبك می توان از ژان فرانسوامیله، انوره دمیه گوستا و كوربه نام برد. و پس از رئالیسم به ناتورالیسم می پردازیم كه ناتورالیسم یا طبیعت گرایی كه زمزمه های آن در نیمه دوم قرن نوزدهم به گوش می رسد كه ناتورالیسم یعنی طبیعت برای گونه كه به نظر می آید بازنمایی می شود و طبیعت گرایی مفهومی متضاد با چكیده نگاری است. و واژه امپرسیونیسم كه در بهار 1874 گروهی از هنرمندان فرانسوی به نام هنرمندان گمنام كه آثارشان را به نمایش گذاشته بودند و سبك امپرسیونیسم بیشتر یك نقاشی نبوده بلكه رویكرد نوین به هنر و زندگی بوده و آثار امپرسیونیست ها تغییرگذرا و ناپایدار در طبیعت بود و نخستین كسی كه همراه گروه در سال 1874 به سالن رسمی وفادار ماند مانه بود و نقاشی امپرسیونیسم در آغاز با گنگی و تمسخر مواجه شد و نقاشان این سبك عبارتند از : یوگن بودین و استیتس لپین هلندی این جنبش هستند و امپرسیونیسمها با داستان پردازی به شیوه معمول در سینما مخالف بود و هنر نئوامپرسیونیسم در ایتالیا پا گرفت و هنرمندانی نظیر مگانتینی- پرویاتی و موربلی به آنها پیوستند. نئوامپراسیونیسم نهضتی است كه سینیاك و نقاشان دیگری آن را تشكیل داده اند و در اینجا به فعالیت های وان گوگ و نظریه های سینیا پرداخته ایم مانند تركیب رنگ مایه در چشم و تفكیك عناصر مختلف رنگی موضعی و رنگهای روش و غیره كه در مطالب می خوانید می باشد.

مقدمه

از ویژگی های عالم این است كه پیوسته تغییرات و تحولاتی در آن رخ می دهد و با تحقیقات و پژوهش های تازه كه از دیدگاههای مختلف درباره زمینه های هنری انجام می گیردد. اطلاعات بیشتر و مدارك بهتری بدست میرسد. بدین جهت همواره ضروری است بر آنچه كه قبلاً گفته یا نوشته شده مروری تازه انجام گیرد و با اطلاعات جدیدی تكمیل گردد. تحقیق حاضر كه از نظر خوانندگان محترم می گذارد، دارای همین ویژگی و خصوصیت است كه درباره مهمترین سبك ها و روش های نقاشی بحث می كند كه در جهان هنر بوجود آمده و در حال تغییر و تحول گردیده همگی بر این مطلب توافق دارند كه تغییر و تحول نقاشی خصوصیات اجتماعی ، سیاسی، علمی و فرهنگی جامعه بوده، شكل و محتوی آثار، هماهنگ با آن ، موجبات پیدایش این سبك ها گردید و این روش های هنری را تشكیل داده است.

در این تحقیق سعی بر این شده كه مختصری در مورد زندگی نامه نقاش برجسته رمانتیسم و سبك های رمانتیك ، نوكلاسیك ، رئال و ناتورالیسم ، امپرسیونیسم و نئوامپرسیونیسم و آثاری چند از هنرمندان این سبك ها را برای شما عزیزان و علاقمندان به هنر و نقاشی نمایش داده باشیم.

برخی از مطالب این كتاب بصورت مقاله و كتابچه و با استفاده از اینترنت و چند كتاب جامع گردآوری شده است.

فصل اول

كلاسیك و رمانتیك

«فردریك اوژن دلاكروا» نقاش معروف فرانسوی (1863 م)

فردریك اوژن دلاكروا ، نقاش برجسته فرانسوی در 30 آوریل 1789 میلادی در اطراف پاریس به دنیا آمد استعدادهای هنری خود را از مادرش به ارث برد. وقتی كه اوژن از دایی خود هدیه ای شامل یك جعبه مداد رنگی گرفت، برای كشیدن نقاشی تحریك شد و وارد این هنر گردید. او هر چند در نوجوانی پدر و مادرش را از دست داد و دچار تنگ دستی شد، اما از تلاش دست برنداشت و اولین نمایشگاه نقاشی خود را در سالن پاریس در معرض نمایش قرار داد. در این هنگام مردم او را مسخره می كردند، ولی منتقدین آثار دلاكروا را آثاری بدیع به حساب اوردند. در مدت كوتاهی هنر، او شناخته شد و در مورد استقبال قرار گرفت. او از جوانی به مرض مالاریای مزمن دچار بود و این مرض در حلول عمر دلاكروا، او را رها نكرد ولی با این وجود همچنان كار می كرد و آثار متعددی خلق می نمود. دلاكروا مدتی نیز برای الهام از مناظر طبیعی به قلب جنگ های آفریقا رفت و شاهكارهای معروفی رسم كرده، وی عقیده داشت كه كار كردن منتهای لذت و هیجان در زندگی اوست. او از سحرگاه تا دیرهنگام بدون توقف كار می كرد و هنگامی كه از لذت كار و هیجانش فرو نشست با خواندن قطعه شعری، نفس تازه می كرد. دلاكروا دارای آثار معروفی است كه قتل عام كیوس، فاجع سیو ، آزادی و رهبر مردم از آن جمله است. آثار او اكنون در موزه های بزرگ دنیا در معرض تماشای مردم است. فردریك اوژن دلاكروا سرانجام در سیزدهم اوت 1836 م در 38 سالگی در گذشت. منتقدین هنری، او را یكی از افتخارات ملی فرانسه می دانند.

65 صفحه فایل Word

 


از این که از سایت ما اقدام به دانلود فایل ” دانلود پژوهش از دلاكروا تا نئوامپرسیونسیم ” نمودید تشکر می کنیم

هنگام دانلود فایل هایی که نیاز به پرداخت مبلغ دارند حتما ایمیل و شماره موبایل جهت پشتیبانی بهتر خریداران فایل وارد گردد.

فایل – دانلود پژوهش از دلاكروا تا نئوامپرسیونسیم – با کلمات کلیدی زیر مشخص گردیده است:
دلاکروا ;نئوامپرسیونسیم ;آثار دلاکروا ;فردریک اوژن دلاکروا نقاش معروف فرانسوی

جعبه دانلود

برای دانلود فایل روی دکمه زیر کلیک کنید
دریافت فایل


شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *