فیبر نوری 84 صفحه + doc

مقدمه طی سال ها ، تکنولوژی جدیدی در زمینه ی ارسال مخابرات از طریق کابل ها ، به شکل فراینده مورد پذیرش واقع شده است در این جا ، سیگنال ها بر خلاف تکنولوژی کابل مسی ، به کمک موجبرهایی موسوم به تارهای نوری ، به شکل نوری ارسال میشوند این پدیده با دستیابی به اجزای نیمه هادی مناسبی نظیر لیزرها ، دیودهای نور گسیل و دیودهای نوری توسعه یافت همزمان با آن

فرمت فایل: doc

تعداد صفحات: 84

حجم فایل: 14.2 مگا بایت

قسمتی از محتوای فایل و توضیحات:

فیبر نوری
مقدمه:طی سال­ها ، تکنولوژی جدیدی در زمینه­ی ارسال مخابرات از طریق کابل­ها ، به شکل فراینده مورد پذیرش واقع شده­ است. در این­جا ، سیگنال­ها بر خلاف تکنولوژی کابل ­مسی ، به کمک موجب رهایی موسوم به تارهای­نوری ، به شکل نوری ارسال می­شوند. این پدیده با دستیابی به اجزای نیمه­هادی مناسبی نظیر لیزرها ، دیودهای نور گسیل و دیودهای نوری توسعه یافت. همزمان با آن ، به­ منظور تأمین نیاز­های تکنولوژی تارنوری، در سیستم­های انتقال­ رقمی موجود نیز پیشرفت حاصل شد.در دو دهه­ ی اخیر ،مخابرات ­نوری از طریق کابل­ های تارنوری، رقیبی عمده برای سیستم­های گذشته و موجود مخابراتی شده ­است. با توانایی محیط انتقال تارنوری در ارسال اطلاعات با ظرفیت بالا و قدرت فرستنده­ ی کم، این روند در سال­های آتی ادامه خواهدیافت، به­ نحوی که با گذشت زمان وپیشرفت تکنولوژی ، سیستم مخابرات تارنوری ، جایگاه والاتری در شبکه­ ی مخابراتی آتی خواهد داشت.این سیستم در چند سال اخیر وارد شبکه­ ی مخابراتی ایران نیز شده و کاربرد آن در شبکه­ ی بین شهری و همچنین بین مراکز تلفنی به نحو اجتناب ناپذیری در مقایسه با سایر سیستم­ها افزایش یافته ­است. از جهت تولیدی نیز به همت برخی از مسئولین مخابرات کشور تلاش ­هایی در زمینه­ ی کابلی­ کردن تارنوری و نیز شناخت لوازم سیستم تارنوری ، و در دانشگاه­ها و مراکز تحقیقاتی نیز آموزش ­وپرورش در این زمینه آغاز شده ­است.این پروژه شامل 5 فصل است.در فصل ­اول بعد از مطالعه­ ی تاریخچه­ ی مخابرات ­نوری ، به مقایسه­ ی بین فیبرنوری و کابل­های مسی می­پردازیم. سپس کاربردهای تارنوری به صورت صوت در خطوط ­تلفن، خطوط ­ارتباطی در نیروگاه­ها و خطوط ­راه ­آهن و ارتباطات میدان رزم…، به صورت تصویر در پخش تلویزیونی و در بیت­های مداربسته ، تلویزیون­ کابلی و…، برای انتقال­ داده در سیستم ­های رایانه­ ای، در هواپیما­ها و کشتی­ها و…، و در احساس ­کننده ­ها بیان شده­است.
در فصل­ دوم، فیزیک­نور و قوانین حاکم بر فیزیک نور موردبررسی قرار می­گیرد. سپس در مورد انتقال نور در فیبرنوری مطالبی بیان می­شود.فصل­ سوم با بیان چگونگی ­انتقال در رسانه­ های انتقال و اساسأ اجزای مورداستفاده دراین انتقال ، شروع می­شود. در ادامه به­ بیان عناصر خط انتقال فیبرنوری می­پردازیم.در فصل ­چهارم، با معرفی کوارتز (دی­اکسید­سیلیسیم sic2 ( ، به­ عنوان ماده ­ی اصلی سازنده­ی شیشه مورد­استفاده در فیبرنوری، به مطالعه­ ی انواع فیبرنوری از نظر شیوه­ ی انتقال ، حفاظت ، روکش و ماده ­ی سازنده می­پردازیم. درانتهای ­فصل ، روشهای مختلف ساخت فیبرنوری بیان شده ­است.درفصل ­پنجم، درباره­ ی طراحی یک شبکه ­ی فیبرنوری و چگونگی ­اتصال فیبر­های­ نوری به یکدیگر، صحبت شده ­است.

 


از این که از سایت ما اقدام به دانلود فایل ” فیبر نوری ” نمودید تشکر می کنیم

هنگام دانلود فایل هایی که نیاز به پرداخت مبلغ دارند حتما ایمیل و شماره موبایل جهت پشتیبانی بهتر خریداران فایل وارد گردد.

فایل – فیبر نوری – با کلمات کلیدی زیر مشخص گردیده است:
پژوهش فیبر نوری;دانلود و خرید پژوهش فیبر نوری;خرید و دانلود مقاله فیبر نوری;فیبر نوری چیست؟;خرید و دانلود تحقیق در مورد فیبر نوری;تحقیق و مقاله در مورد فیبر نوری;فیبر نوری چگونه کار میکند؟;دانلود و خرید پروژه کامپیوتر;خرید و دانلود مقاله رشته کامپیوتر

جعبه دانلود

برای دانلود فایل روی دکمه زیر کلیک کنید
دریافت فایل


شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *