گزارش كارآموزی در شركت صوتی تصویری سروش 49 صفحه + doc

گزارش كارآموزی در شركت صوتی تصویری سروش وابسته به صدا و سیما در 49 صفحه ورد قابل ویرایش

فرمت فایل: doc

تعداد صفحات: 49

حجم فایل: 82 کیلو بایت

قسمتی از محتوای فایل و توضیحات:

گزارش كارآموزی در شركت صوتی تصویری سروش وابسته به صدا و سیما در 49 صفحه ورد قابل ویرایش

مقدمه :

در حال حاضر بیشتر خانواده های ایرانی از انواع دوربین های فیلمبرداری برای ضبط لحظات و ثبت خاطره ها و وقایع جالب زندگی خود استفاده می كنند . لحظاتی از زندگی كه برروی نوارهای دوربین ثبت می كنیم متعلق به ما و خانوادة ما بوده و جزء دارایی های معنوی ما محسوب می شوند . ما ایرانی ها به دلیل اعتقادات مذهبی و سنت هایی كه داریم ، دوست نداریم تا لحظات و خاطره های خصوصی مان را با دیگران به اشتراك قرار دهیم ترجیح می دهیم تا حریم خصوصی زندگی و خانواده‌مان خدشه دار نشود . در عین حال مایلیم تا فیلم های گرفته شده در مقاطع مختلف را تدوین نموده و برخی صحنه ها را حذف كرده یا ترتیب برخی صحنه ها را تغییر داده و نیز افكت های زیبا را بر كلیپ ها اجرا نموده و یا موسیقی متن دلخواه را به فیلم اضافه كنیم . می خواهیم بتوانیم فیلم های خصوصی و خانوادگی را خودمان تدوین و میكس كنیم.

همچنین توضیحات و تمرینات مختلفی ارائه شده كه می تواند مارا در حل مشكلاتی كه در حین كار با 3D Studio با آن مواجه می شویم ، كمك كند .

تاریخچه سازمان:

با درك نیاز گسترش ارتباطات مردمی سازمان صدا و سیما، شركت صوتی و تصویری سروش وابسته به این سازمان در سال 1362 پا به عرصه وجود نهاد و از همان ابتدا تولید و تكثیر آثار دیداری و شنیداری و تولید آگهی های رادیویی و تلویزیونی و ساخت و پخش برنامه های رادیویی و تلویزیونی بصورت مشاركتی را در دستور كار خود قرار داد.

این شركت فعالیت خود را بتدریج در زمینه های مهمی چون امور فرهنگی، بازرگانی، و فنی توسعه بخشید و ضمن كسب نمایندگی چند شركت بزرگ خارجی از جمله شركت سونی در ایران و خاورمیانه، اقدام به تاسیس نمایندگی های فعال در استانهای مختلف از جمله در استان یزد نمود.

نمودار سازمانی و تشكیلات:

در حال حاضر امكانات سروش برای عرضه آخرین اطلاعات فنی و كاربردی در زمینه حرفه ای و چگونگی استفاده از فناوریهای نوین افزایش یافته و همراه با سطح بالای كارشناسی فنی و هنری در این شركت موجب شده كه سروش به عنوان منبعی قابل اعتماد اكثر دست اندركاران فعالیتهای صوتی و تصویری حرفه ای در بخش های مختلف دولتی و خصوصی مورد مشاوره قرار گرفته و سفارشات متعدد برنامه های صوتی و تصویری از طریق این شركت انجام شود.

شركت صوتی و تصویری سروش یزد وابسته به صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران اكنون این توانمندی را دارد تا ضمن پشتیبانی از امور برنامه سازی رادیوئی و تلویزیونی در شبكه استانی، برنامه هایی را برای پخش از شبكه های سراسری نیز تهیه و تدوین نماید.

این توانمندی طیف وسیعی از خدمت را در بر می گیرد كه از جمله آنها مشاوره در انتخاب تجهیزات و سیستم ها، طراحی سیستم های صوتی و تصویری استودیویی سالن های كنفرانس، سینما و تئاتر و نیز واحدهای سیار صدار یا تصویر است.

نوع محصولات تولیدی یا خدمات:

سروش یزد همچنین در زمینه فروش موردی تجهیزات و سیستم ها با قیمت های مشخص و ثابت همراه با خدمات گسترده پس از فروش و ارائه ضمانت با مشخصات شركت های تولید كننده از جمله شركت سونی، ساچلر آلمان، وكانن، فعالیت دارد.

این شركت با هماهنگی دفتر مركزی سروش تمام تجهیزات موجود در نمایشگاه مركزی این شركت را آماده عرضه دارد. از همین روست كه فعالیت های برنامه سازی و تولید فیلم های داستانی، نماهنگ و امثال آنها در سروش یزد با بكارگیری تجهیزات پیشرفته و نیروی انسانی ورزیده روند رو به رشدی را طی كرده است. این شركت همچنین از خطوط تولید مؤسسات و شركت ها و همایش ها و سمینارها آثار ویژه ای تهیه و تولید كرده كه مایه شگفتی است.

شرح فرآیند تولید یا خدمات:

در بعد تولید برنامه های تصویری، شركت سروش با استفاده از امكانات انیمیشن و رایانه و تجهیزات پیشرفته تدوین به تولید برنامه های مستند و تیزرهای تبلیغاتی پرداخته است. در بخش انیمیشن كامپیوتری نیز انواع تولیدات شامل تیزرهای تبلیغاتی و میان برنامه های تلویزیونی با انواع تكنیك ها قابل ارائه است. تهیه عنوان بندی ها، ساخت كلیپ انیمیشن، زیر نویس، انجام كارهای گرافیكی از جمله این موارد است.

این بخش با امكانات نرم افزاری پیشرفته و بكارگیری تهیه كنندگان و كارگردانان و سایر هنرمندان متخصص و با تجربه در انواع آیتم های تبلیغاتی، نمونه مطلوبی را ارائه می نماید.

مرحله 7:

وارد محیط دو بعدی شده و Y را شكل جاری قرار دهید سپس وارد محیط حجم سازه شده و به Y حجم دهید این عملیات را برای تمامی اشكال تكرار كنید به اشكال حجم داده شده این اسامی را اختصاص دهید Bar3 Bar2 Bar1 X Y

مرحله 8:

بعد از اینكه به همة‌موضوعات حجم دادید ، وارد محیط ویرایشگر سه بعدی شده و سه نور را مطابق استانداردی كه در مقدمه توضیح داده ایم به صحنه اضافه كنید . همچنین یك دوربین را به منظور مشاهدة‌ قسمت مقابل طرح در صحنه قرار دهید و هنگام ایجاد دوربین در صحنه كلید Show Cone را فعال ( ON) نمایید

مرحله 9 :

به همة موضوعات‌، مادة RED PLASTIC را اختصاص دهید در این انیمیشین همة موضوعات خارج از صفحه نمایش را روی فریم صفر قرار داده و كل آرم را در بیش از 30 فریم حركت خواهیم داد .

ممكن است به نظر برسد كه ساده ترین راه برای حركت دادن به موضوعات این است كه موضوعات را برروی فریم صفر قرار داده و سپس به فریم 30 رفته و موقعیت مكانی آنها را برعكس موقعیت مكانشان در فریم صفر قرار دهیم انجام این عملیات بیشتر از آن چه كه چاره ساز باشند ، مشكل آفرین هستند . و شما مجبور خواهید شد وقت زیادی را روی فریم 30 بگذارید تا تكه های طرح را به مسیرهای عكس برگردانید . یك راه حل ساده تر این خواهد بود كه اسلایدها را روی فریم های صفر تا 30 كپی و سپس موضوعات را برروی فریم صفر تنظیم كنید .

مرحله 10:

برای انجام این كار ، وارد محیط فریم ساز شوید ، برروی كلید Track Info رفته و دكمة‌سمت راست ماوس را فشار دهید و

اطلاعات Track Info در مورد World نشان داده می شود البته دقت شود كه در این جا موضوع خاصی به نام World وجود ندارد در و اقع World مجموعه‌ای است كه به آسانی در اختیار شما قرار می گیرد تا امكان اداره كردن تمام موضوعات داخل صحنه را به یك باره داشته باشید .

مرحله 11:

برروی دكمة‌Copy‌واقع در انتهای جعبه رفته و كلید سمت چپ ماوس را فشار داده و سپس برروی مسیر بالایی ترین نقطه فریم صفر ، روی نمودار رفته (‌روی All Track) و دكمة‌ سمت چپ ماوس را فشار دهید برروی فریم 30 یك كپی تهیه كنید برروی كلید ok واقع در انتهای جعبة Track Info رفته و دكمة‌سمت چپ ماوس را فشار دهید .

مرحله 12:

اكنون تمام مشخصات فریم صفر را برروی فریم 30 كپی كرده اید . اطمینان حاصل كنید كه روی فریم صفر قرار دارید برای فعال شدن زاویه‌دید اشاره گر ماوس را برروی آن برده و دكمة سمت چپ ماوس را فشار دهید سپس برروی انتخاب Zoom Out رفته ودو مرتبه پشت سر هم دكمة چپ ماوس را بزنید تا فضایی در اطراف آرام وجودداشته باشد .

مرحله 13:

در زاویه دید مقابل جداگانه؛‌تكه های آرام را از زاویة دید دروبین خارج سازید

به زاویة‌دید بالا رفته و یكی از تكه ها را به طرف دوربین حركت دهید فواصل را برای هر موضوع تغیر دهید .

این باعث خواهد شد كه تكه ها به صورتی تصادفی در مقابل بینندگان به پرواز درآیند.

مرحله 14:

از محو شدن كلیة‌قطعات درزاویة ‌دید دوربین ، اطمینان حاصل نمایید .

اكنون یك بار این انیمیشن را راندو كرده تا یك پیش نمایشی از این انیمیشن ایجاد شود . به پیش نمایش نگاه كنید قطعات به خوبی به پرواز در می آیند . امابه هنگام رسیدن به مقصد نهایی ، ناگهان می ایستند ، در ضمن هر قطعه ، دقیقاً برروی یك خط مستقیم در حركت است .

آیا تابحال انیمیشن كامپیوتری را دیده اید و یا با خود فكر كرده اید كه چرا این انیمیشن به نظر «‌كامپیوتری » می رسد ؟ انیمیشینی كه هم اكنون ایجاد كرده‌اید در این دسته از انیمیشین ها قرار دارد.

در دنیای واقعی ، هیچ موجودی را نخواهید یافت كه مستقیماً برروی یك خط صاف پرواز كند ، حركت ها همیشه ، انحناء داشته و تندی و كندی سرعت در آنها وجود دارد .همچنین وقتی كه جسمی می ایستد ، كمی قبل از توقف سرعتش را پایین می آورد این حركت مستقیم وار انیمیشن و ایستادن ناگهانی آن باعث می شود كه حركت ها به نظر ساختگی و مصنوعی بیایند . خوشبختانه این مشكلات در محیط 3D Studio به آسانی حل می شود در ابتدا كمی انحناء به مسیر بدهید برای این كار ، مسیر حركت به گرة‌(‌Vertex) جدیدی نیاز خواهد داشت .

مرحله 15:

دوربین و همة موضوعات را به غیر از موضوع Z پنهان سازید وارد فریم 30 شوید . فرمان Paths/Show-hide را انتخاب نموده و روی موضوعZ رفته ، كلید سمت چپ ماوس را فشار دهید ، مسیر مخصوص موضوع Z در تمام زاویه های دید نمایان می شود مسیر Z را در زاویة دیدبالا Zoom in نمایید مسیر را به فرم كامل در زاویة‌دید قرار دهید دستور Paths/Add Key را انتخاب نموده و روی قسمت وسط مسیر Z‌رفته و كلید سمت چپ ماوس را فشار دهید . در این جا راهی برای پیدا كردن مركز مسیر وجود ندارد و می بایستی كه آنرا به صورت چشمی انتخاب كنید .

هنگامی كه گره‌ای را در مسیری درج می كنید در واقع درست در همان نقطه یك اسلاید ایجاد می شود .

بطور مثال اگر دكمة Track Info را زده و بعد از آن موضوع Z‌را انتخاب كنید متوجه خواهید شد كه در جعبة محاورة Track Info كلید فریم در قسمت میانی فریم 30 انیمیشن ایجاد شده است قبل از ادامة‌كار از جعبة محاوره‌ Track Info بیرون بیایید و

مرحله 16:

دستور Paths/Move Key را انتخاب كرده و در حالی كه روی گرة میانی مسیر Z قرار گرفته اید كلید سمت چپ ماوس را فشار دهید در زاویه دید بالا ،‌گره را به سمت چپ حركت دهید تا مسیر كمی منحرف گردد .

حال ، موضوع می بایستی كه برروی مسیر منحنی به حركت درآید . دقت داشته باشید كه اگرچه برروی فریم 30 قرار دارید اما فقط قسمت مركزی آن را تغییر داده اید نمایش مسیر برای دیدن تمام حركت انیمیشن راه خوبی به نظر می رسد . شما می توانید با حركت دادن گره های مسیر ، برروی هر فریمی كه بخواهید ، انیمیشن را اصلاح نمایید .

مرحله 17:

با انتخاب فرمان Paths/Show-hide و فشار دادن كلید سمت چپ ماوس در حالی كه برروی مسیر Z هستید آن را پنهان كنید ، حال كلیة‌موضوعات را آشكار سازید .

مرحله 18:

از عملیات بالا برای ایجاد انحراف در مسیر تمام موضوعات استفاده نمایید . شما می توانید برای هریك از موضوعات ، گرة‌میانی را در جهت مورد نظر حركت دهید .جهت خمیدگی را برای هر موضوع تغییر دهید در مرحلة‌بعد یك لغزنده Ease را برروی هریك از موضوعات قرار خواهید داد . این عمل سبب لغزش جسم به سمت موقعیت مكانی خود می گردد . یك لغزنده را برروی محلی كه قرار است موضوع بایستد ، قرار داده تا سرعت جسم قبل از توقف كم شود .

برای روشن تر شدن مسئله ، مسیر مربوط به Z‌را نمایش دهید و بقیة‌مسیرها را پنهان سازید . نقاط قرمز روی مسیر را مطالعه كنید هر نقطه مكان موضوع را برروی یك فرم مشخص می كند اگر نقاط در فواصل نزدیك به هم قرار دارند به این معناست كه موضوع به آرامی و بسیار نرم حركت می كند و اگر نقاط دور از موضوع قرار گرفته باشند نمایانگر حركت تند هستند موزون و یكنواخت قرار گرفتن نقاط نیز نشانگر یكنواخت بون سرعت خواهد بود. برروی مسیر موضوع Z‌ نقاط به صورتی موزون قرار گرفته اند ، پس نتیجه میگیریم كه حركت این انیمیشن یكنواخت خواهد بود در وهلة اول حركت Z را تا قبل از ایستادن ، كم نمایید .

وارد نمودن تصاویر ساكن در پروژه

می توانید تصاویر ساكن موجود در كتابخانه برنامه یا سایر منابع را به پروژه خود وارد نمایید د راین تمرین از منابع موجود در كتابخانه برنامه استفاده می كنیم

1)‌در قسمت كتابخانه ( سمت راست بالای رابط اصلی ) پیكان فیلد كتابخانه را كلیك نموده و طبقه بندی Image را انتخاب كنید اكنون همة‌تصاویر موجوددر كتابخانه برنامه در اختیار شما قرار دارند .

2) داخل كتابخانه تصویر 101.jpg را یكبار كلیك كنید این تصویر داخل پنجرة نمایش نشان داده می شود به قسمت تنظیمات دقت نمایید كه برگة image بطور خودكار فعال شده و تنظیمات تصویر ساكن را در اختیار شما قرار می دهد .

3)‌اكنون كادر تصویر 101.jpg را از كتابخانه كلیك نموده و كشیده و داخل نوار افقی تدوین رها كنید .

4)‌در قسمت تنظیمات داخل فیلد Duration برروی نماد ثانیه كلیك نموده و عدد 08 را وارد كنید تا طول اجرای این تصویر یبا طول اجرای كلیپ فیلم تقریباً یكسان باشد .

5)‌آیكن 90 درجه به راست را كلیك كنید سپس آیكن 90 درجه به چپ را كلیك كنید.

6)‌ زیر قسمت Resampling option گزینة Keep aspect ratio بطور پیش فرض انتخاب شده كه باعث می شود تا نسبت جانبی بین طول و عرض تصویرثابت و بدون تغییر بماند پیكان این فیلد را كلیك نموده و گزینة‌Fit to project size را انتخاب نمایید .

 


از این که از سایت ما اقدام به دانلود فایل ” گزارش كارآموزی در شركت صوتی تصویری سروش ” نمودید تشکر می کنیم

هنگام دانلود فایل هایی که نیاز به پرداخت مبلغ دارند حتما ایمیل و شماره موبایل جهت پشتیبانی بهتر خریداران فایل وارد گردد.

فایل – گزارش كارآموزی در شركت صوتی تصویری سروش – با کلمات کلیدی زیر مشخص گردیده است:
گزارش کاراموزی در شركت صوتی تصویری سروش;کاراموزی در شركت صوتی تصویری سروش;کارورزی در شركت صوتی تصویری سروش;دانلود گزارش کارآموزی در شركت صوتی تصویری سروش;شركت صوتی تصویری سروش;شركت ;صوتی ;تصویری ;سروش;وابسته ;صدا و سیما

جعبه دانلود

برای دانلود فایل روی دکمه زیر کلیک کنید
دریافت فایل


شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *